Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. Gdzie będą utrudnienia?

20.08.2021 18:52
Weekendowe przerwy w bankach. Gdzie będą utrudnienia?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Podczas weekendu od 20 do 22 sierpnia 2021 roku pięć banków zaplanowało prace serwisowe. Sprawdzamy, kto będzie musiał liczyć się z utrudnieniami m.in. z wypłatą gotówki.

Banki zaplanowały na najbliższy weekend (20-22 sierpnia 2021) przerwy techniczne. Tym razem pięć instytucji będzie prowadziło prace serwisowe.

Z utrudnieniami muszą liczyć się klienci Banku Pocztowego, Citi Handlowego, ING Banku Śląskiego, PKO Banku Polskiego i Toyota Banku.

Weekend bez gotówki. Przerwy techniczne w bankach

PKO Bank Polski

Klienci PKO Banku Polskiego napotkają na problemy w nocy w piątek (20 sierpnia 2021) od godz. 20.00 do godz. 8.00. Utrudnienia będą występowały w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO. W tym czasie nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24 PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance.

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego odczują przerwę techniczną w nocy z soboty na niedzielę (21-22 sierpnia 2021) między północą a godz. 5.30. W trakcie prac serwisowych nie będzie możliwe:

  • realizowanie płatności 3DSecure (płatności w internecie dokonywane kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS)
  • aktywowanie kart
  • zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN
  • zamawianie kart płatniczych
  • przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile
  • dodawanie kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay
  • wykonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej
  • realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej
  • zaciąganie pożyczki
  • zakładanie konta osobistego i oszczędnościowego

Bank Pocztowy

Klienci Banku Pocztowego mogą mieć problem ze składaniem wniosków przez cały weekend. Prace techniczne potrwają od godz. 19.00 w piątek (20 sierpnia 2021 r.) do godz. 23.00 w niedzielę (22 sierpnia).

Krótka przerwa będzie miała również miejsce w poniedziałek w nocy (23 sierpnia) w godz. 1.00 - 5.00. W tym czasie nie będzie możliwości wykonywania transakcji internetowych z wykorzystaniem 3D Secure.

Toyota Bank

Utrudnienia w autoryzacjach transakcji dokonywanych kartą czy dostępie do bankowości elektronicznej – na takie problemy uczula klientów Toyota Bank, który w sobotę (21 sierpnia) zamierza przeprowadzić prace serwisowe między godz. 14.00 a godz. 18.00.

Citi Handlowy

Klienci banku Citi Handlowy w nocy z piątku na sobotę (20-21 sierpnia 2021) napotkają na przeprowadzane prace serwisowe. W tym czasie klienci mogą odczuwać problemy z dostępem do systemów banku.

RadioZET.pl