Zamknij

Bitcoin doznał dramatycznego spadku cen w Azji

Olga Papiernik
20.12.2017 08:58
Bitcoin doznał dramatycznego spadku cen w Azji
fot. PAP foto

Ceny bitcoinów spadły w środę o około 15 procent w azjatyckim handlu, zanim odrobiły część strat, ponieważ inwestorzy najwyraźniej nabrali obaw przed wiadomościami o zhackowaniu giełdy w Korei Południowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zobacz także

Wartość kryptowaluty, która osiągnęła rekordowy poziom 19 500 $ na początku tygodnia, spadła, gdy okazało się, że południowokoreański giełdowy Youbit został zhakowany, co skłoniło firmę do ogłoszenia zamknięcia i rozpoczęcia postępowania upadłościowego, jak donosi Bloomberg News.

Osobiście we wtorek władze USA zawiesiły handel popularnymi akcjami związanymi z bitcoinem, powołując się na obawy dotyczące manipulacji na rynku.

Cena akcji Crypto Company wzrosła o 1,700 procent w okresie od końca września do poniedziałku wieczorem, zanim Komisja Papierów Wartościowych interweniowała, aby wstrzymać transakcje do 4 stycznia.

-Wiadomość o giełdzie Korei Południowej, która została zhakowana wpłynęła na dzisiejszy rynek. - powiedział AFP Raita Yamaguchi, starszy konsultant w Nomura Research Institute.

Jednak -waga Korei Południowej jako rynku Bitcoin nie jest tak duża. - dodał.

Według danych zebranych przez Bloomberga, bitcoin spadł do 15 815,78 USD we wczesnym handlu w Tokio z 18 000 $ we wtorek wieczorem.

Krypto waluta odzyskała około 16 000 $ w handlu wczesnym popołudniem w Tokio.

Bitcoin wzrósł prawie 20-krotnie od początku roku, aw tym miesiącu wprowadził się do głównego nurtu, ponieważ dwie główne amerykańskie giełdy zaczęły handlować kontraktami terminowymi w jednostce.

etb-kh / ric / amu/OP