Zamknij

Twoje dziecko idzie do szkoły? Spakuj NNW szkolne – na wszelki wypadek!

Materiały partnera
29.09.2021 14:05
Dziewczynka z plecakiem trzyma za rękę dorosłą kobietę.
fot. Shutterstock

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Warto mieć rękę na pulsie nie tylko na wakacjach, ale i w roku szkolnym. Ubezpieczenie NNW szkolne może być bardzo dobrą propozycją dla Ciebie!

Ubezpieczenie NNW szkolne – na czym polega?

Tego typu ubezpieczenie stworzone zostało z myślą o rodzicach, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom dodatkową ochronę w czasie, kiedy przebywają one w szkole. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie w szkole dochodzi do wielu wypadków. Kiedy dzieci zaczynają bawić się podczas przerwy, stają się nieostrożne – a nauczyciele nie są w stanie dopilnować wszystkiego. Właśnie dlatego od czasu do czasu każde dziecko wróci do domu z guzem lub z siniakiem. Niestety, od czasu do czasu dochodzi również do poważniejszych wypadków. 

Ubezpieczenie NNW szkolne różni się zakresem od standardowych ubezpieczeń, oferowanych w szkołach. Z reguły większość rodziców opłaca składki na ubezpieczenia, wymagane w szkole – o których nauczyciele wspominają najczęściej podczas wywiadówek. Dodatkowo ubezpieczenie szkolne ma jednak o wiele szerszy zakres, dzięki czemu zapewnia dziecku o wiele szerszą ochronę. Jest to o tyle ważne, że gdy dziecko ulegnie wypadkowi i będzie potrzebowało na przykład skomplikowanego leczenia i rehabilitacji, koszty zostaną pokryte również z ubezpieczenia dodatkowego. Dzięki temu rodzie mogą zapewnić o wiele wyższy standard usług medycznych, a co za tym idzie – skuteczniejsze leczenie. 

Kiedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dziecka? 

Tak naprawdę odpowiedź jest tutaj tylko jedna – zawsze. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest oazą spokoju i rzadko zdarza mu się nabić sobie guza, czy może ma mnóstwo energii i nieustannie na jego nogach i rękach pojawiają się nowe zadrapania – ubezpieczenie NNW szkolne to dobry wybór. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecku zdarzy się wypadek. Ubezpieczenie NNW szkolne dla dzieci ma bardzo szeroki zakres. Zadziała między innymi w przypadku pobytu szpitalu, nieszczęśliwego wypadku czy rehabilitacji. 

Dzięki ubezpieczeniu NNW szkolnemu konieczność opłacenia leczenia nie obciąży zanadto dodatkowego budżetu. Standardowe ubezpieczenie szkolne ma bardzo okrojony zakres, dlatego rodzice rzadko otrzymują odpowiednie odszkodowania. Dzięki dodatkowej polisie z pewnością nie zabraknie pieniędzy na leczenie dziecka. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW szkolne? 

Wybierając ubezpieczenie szkolne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejszy jest oczywiście zakres ubezpieczenia. Im więcej sytuacji będzie obejmowała polisa, tym lepiej. Z reguły w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdują się szczegółowe informacje na temat tego, w jakich dokładnie sytuacjach można ubiegać się o odszkodowanie. 

Suma ubezpieczenia to kolejna istotna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Oczywiście im wyższa będzie, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że odszkodowanie w konkretnych sytuacjach będzie wyższe. To pozwoli na zapewnienie dziecku lepszej opieki medycznej. 

ZOBACZ TAKŻE: Ubezpieczenie zdrowotne - zadbaj o ochronę dla siebie i swoich bliskich

Ostatnia – choć nie mniej istotna – kwestia to wykluczenia. Zwróć uwagę na Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Często znajdują się tam informacje na temat tego, w jakich sytuacjach polisa nie zadziała. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy chcesz, aby ubezpieczenie działało również poza szkołą. Jeśli natomiast Twoje dziecko uprawia jakiś sport, sprawdź, czy polisa zadziała w sytuacji, gdy dojdzie do kontuzji w czasie treningu. 

Warto zdecydować się na dodatkowe NNW szkolne dla dziecka!

Miesięczny koszt ubezpieczenia dla dziecka wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, więc jest to niewielki wydatek. Zdecydowanie warto wykupić tego typu polisę, gdyż jest to dodatkowe, bardzo ważne zabezpieczenie dla dziecka. Pamiętaj o ubezpieczeniu szczególnie teraz, kiedy lada moment rozpoczyna się nowy rok szkolny.