Zamknij

Szukasz taniego i dobrego OC? Poznaj Porówneo!

Materiały partnera
29.09.2021 12:37
Tablet w dłoniach kierowcy na tle samochodu
fot. Shutterstock

Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC wielu kierowcom spędza sen z powiek. Nic w tym dziwnego – ceny OC mogą być bardzo wysokie, a w niektórych przypadkach przekraczają one kwotę 1500 zł. Co zrobić, aby nie przepłacać za OC? Kalkulator ubezpieczeń może być najlepszym sposobem na tanie i dobre ubezpieczenie pojazdu!

Dlaczego nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC?

Zacznijmy od tego, dlaczego warto poświęcić nieco czasu na znalezienie najtańszego OC na rynku. Otóż zakres ubezpieczenia OC jest dokładnie określony w przepisach. Polisa ta ma chronić nie tylko właściciela ubezpieczonego pojazdu, co innych użytkowników drogi. Kiedy kierowca doprowadzi do kolizji, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie właśnie z OC sprawcy. Dzięki temu osoby poruszające się po drogach mają gwarancję, że w razie powstania szkody otrzymają odszkodowanie. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i rowerzystów czy pieszych. 

Z drugiej strony kierowca, który spowodował stłuczkę, również jest chroniony. W jaki sposób? Otóż dzięki temu, że posiada ubezpieczenie OC, nie musi wypłacać odszkodowania czy pokrywać kosztów naprawy pojazdu z własnej kieszeni. Czasem naprawa auta czy leczenie i rehabilitacja mogą być bardzo drogie. Nie wszystkich kierowców byłoby na to stać. Ubezpieczenie OC jest więc gwarancją, że każdy poszkodowany może liczyć na odszkodowanie. 

A dlaczego nie warto przepłacać za OC? Otóż – skoro zakres OC jest zawsze taki sam – to po co płacić więcej? Tym bardziej, że różnice w cenach OC potrafią przekraczać nawet 1000 zł – i to dla tego samego kierowcy i tego samego auta. Zdecydowanie nie warto – lepiej znaleźć najtańsze OC, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na przykład na Autocasco lub Assistance!

Jak znaleźć dobre i tanie OC? 

Bez wątpienia najlepszym i najbardziej docenianym przez kierowców sposobem na tanie OC jest korzystanie z porównywarki ubezpieczeń – czyli z kalkulatora OC. Narzędzie to ma wiele zalet, między innymi: 

  • korzystanie z niego jest całkowicie darmowe i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, 
  • pozwala na znalezienie najtańszego OC na rynku w kilka minut, 
  • umożliwia porównanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych – w jednym miejscu, 
  • jest niezwykle wygodne – z kalkulatora OC możesz skorzystać w dowolnym miejscu. Wystarczy telefon lub komputer, 
  • i co najważniejsze – dzięki porównywarce nie tylko sprawdzisz oferty, ale też dokonasz zakupu najtańszego OC.

Jak widać, korzystanie z kalkulatora OC naprawdę się opłaca! 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Jak działa kalkulator OC? 

Zastanawiasz się, jak działa taka porównywarka? To naprawdę proste! W pierwszym kroku należy wypełnić specjalny formularz. Dzięki Twoim odpowiedziom poszczególne firmy ubezpieczeniowe będą mogły wyliczyć wysokość składki. Jeśli kiedykolwiek miałeś już okazję kupować ubezpieczenie OC, z pewnością znasz te pytania. Dotyczą one między innymi marki i modeli pojazdu, roku produkcji czy pojemności silnika, a także rodzaju paliwa czy przebiegu. Dodatkowo zostaniesz zapytany o to, jak długo masz prawo jazdy, ile masz lat i czy możesz pochwalić się bezszkodową jazdą, czy może masz na swoim koncie jakieś stłuczki. 

Na tej podstawie kalkulator OC dokona wyliczenia – a Ty dowiesz się, ile zapłaciłbyś za ubezpieczenie OC w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Poznasz tutaj między innymi cenę OC w AXA, Generali czy Proama. Prawda, że to proste? W ten sposób wystarczy kilka minut, abyś dowiedział się, która firma jest w stanie zaoferować Ci najtańsze OC na rynku. A kiedy już wybierzesz polisę, szybko dokonasz zakupu przez kalkulator OC. 

ZOBACZ TAKŻE:  Porównywarka ubezpieczeń OC. Jak to działa?

Porówneo – Twój sposób na szybkie i tanie OC!

Porówneo to kalkulator OC, który cieszy się coraz większym uznaniem wśród kierowców – szczególnie tych, którzy chcą cieszyć się tanim ubezpieczeniem, a nie mają zbyt wiele czasu na poszukiwanie najtańszej polisy. Dzięki kalkulatorowi OC najtańsze ubezpieczenie swojego auta znajdziesz w kilka minut. Co ważne, Porówneo to porównywarka i agent w jednym. Co to oznacza? Otóż możesz liczyć na pomoc agenta ubezpieczeniowego na każdym etapie – zarówno podczas wypełniania formularza, jak i wyboru najlepszej oferty OC lub zakupu polisy. Zdecydowanie warto poznać Porówneo – to najskuteczniejszy sposób na tanie i szybkie ubezpieczenie auta!