Zamknij

Samochód to skarbonka? Niekoniecznie – sprawdź, jak oszczędzić

Materiały partnera
09.11.2021 09:33
Uśmiechnięta kobieta wrzuca monetę do skarbonki
fot. Shutterstock

Chyba większość kierowców zgodzi się ze stwierdzeniem, że samochód to skarbonka. Nie bez powodu jest ono tak popularne. Zakup samochodu to dopiero początek wydatków. Później pojawiają się coroczne przeglądy, drobne naprawy, zakup paliwa czy wyposażenia do auta, miejsce parkingowe… Wydatków jest naprawdę sporo. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, aby nieco zmniejszyć wydatki!

Możesz oszczędzić na ubezpieczeniu OC

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu, w związku z czym każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania takiej polisy. Wielu osobom konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC spędza sen z powiek – głównie z powodu wysokich cen. Okazuje się jednak, że ubezpieczenie OC wcale nie musi być drogie. Istnieje prosty sposób na to, aby zaoszczędzić. Jak to zrobić?

Skorzystaj z kalkulatora OC!

Kalkulator OC to nowoczesne, proste w obsłudze, a przy tym całkowicie bezpłatne narzędzie, które pozwala na szybkie znalezienie najtańszego ubezpieczenia samochodu na rynku. Jak skorzystać z takiego kalkulatora? Wystarczy uzupełnić prosty formularz, w którym pojawiają się pytania o samochód, na przykład o markę czy rok produkcji, o kierowcę czy o okres, w jakim ma obowiązywać polisa. Na tej podstawie kalkulator przygotowuje zestawienie ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Kierowca może więc szybko i wygodnie sprawdzić, ile zapłaci za OC w różnych firmach, na przykład w AXA, Generali czy PZU. I co najważniejsze – może on również dokonać bezpiecznego zakupu bezpośrednio przez kalkulator OC. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC?

Powodów, dla których warto skorzystać z kalkulatora OC, jest naprawdę wiele. Każdego roku coraz więcej kierowców decyduje się na skorzystanie z tego narzędzia, przede wszystkim z uwagi na możliwość zaoszczędzenia nawet kilkuset złotych na ubezpieczeniu OC. To jednak niejedyny powód. Kalkulator OC pozwala także na sporą oszczędność czasu. Nie musisz bowiem samodzielnie przeglądać stron internetowych ubezpieczycieli czy kontaktować się z agentami. Wystarczy, że sprawdzisz ceny OC w kalkulatorze, a zyskasz pewność, że wybrana przez Ciebie oferta jest najbardziej korzystna. 

ZOBACZ TAKŻE: Co powinno zawierać ubezpieczenie na zimowy wyjazd?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że wybór najtańszego OC na rynku jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Zgodnie z prawem zakres OC jest taki sam, niezależnie od tego, czy za ubezpieczenie zapłacisz 500 zł, czy może 2000 zł. A przecież różnice w cenach potrafią być ogromne – i to dla tego samego kierowcy! Zdecydowanie nie warto przepłacać. Tym bardziej, że zaoszczędzone pieniądze jest na co wydać – na przykład na odkładaną od dawna naprawę samochodu, na dodatkowe ubezpieczenie Autocasco czy Assistance lub na dodatkowe wyposażenie auta. Jedno jest pewne – właściciele samochodów doskonale wiedzą, że zaoszczędzone pieniądze z pewnością się przydadzą. 

Podsumowanie

Choć posiadanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami, na części z nich można zaoszczędzić. Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC nie musi być obciążeniem dla budżetu kierowcy. Wystarczy, że skorzysta on z kalkulatora OC, a już niebawem będzie cieszył się najtańszym ubezpieczeniem auta na rynku.