Zamknij

Porównywarka ubezpieczeń OC. Jak to działa

Materiały partnera
29.09.2021 14:47
Elegancko ubrany mężczyzna trzyma w dłoniach tablet i kluczyki do samochodu
fot. Shutterstock

Czujesz, że już od dłuższego czasu przepłacasz za ubezpieczenie OC i bardzo chciałbyś to zmienić? Rozglądałeś się już za dobrym towarzystwem ubezpieczeniowym, które będzie mogło zaoferować Ci tanie OC, ale nic z tego nie wyszło? Dowiedz się, w jaki sposób Porówneo może pomóc Ci w znalezieniu taniego ubezpieczenia samochodu!

Porówneo – kalkulator OC dla oszczędnych kierowców

Porówneo to porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych (i nie tylko!), która umożliwia znalezienie najtańszego OC na rynku w kilka minut. Już od dłuższego czasu kierowcy bardzo cenią sobie kalkulatory OC, z uwagi na fakt, że dają one 100% gwarancji znalezienia najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia. Jako kierowca z pewnością wiesz, że zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam. Polisa ta zapewnia ochronę nie tyle jej posiadaczowi, ile innym użytkownikom drogi. 

W sytuacji, gdy spowodujesz szkodę, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z Twojej polisy OC. Dzięki temu nie będziesz również musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. A skoro zakres OC jest zawsze identyczny, to po co przepłacać? Tym bardziej, że różnice w cenach OC często przekraczają nawet 1000 zł! Porówneo jest najlepszym sposobem na znalezienie taniego OC! 

Jak działa kalkulator OC?

Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty, dzięki czemu z jego obsługą poradzi sobie każdy – nawet osoba, która na co dzień niewiele korzysta z komputera. 

Wypełnij formularz

W pierwszym kroku należy wypełnić specjalny formularz. Na podstawie udzielonych odpowiedzi kalkulator OC będzie mógł wyliczyć, jaka będzie cena OC w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Dzięki Porówneo sprawdzisz ceny w takich firmach, jak AXA, Generali, mtu24 czy Proama – a także w wielu innych. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Jakie pytania pojawią się w kalkulatorze OC? 

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś ubezpieczenie komunikacyjne, z całą pewnością dobrze je znasz. Dotyczą one między innymi samochodu – jego marki, modelu, roku produkcji, pojemności silnika czy przebiegu. Pojawią się też pytania o to, jak długo masz prawo, ile masz lat i czy możesz pochwalić się bezszkodową jazdą. Dodatkowo trzeba będzie określić, jaki rodzaj ubezpieczenia Cię interesuje – tylko OC, a może również AC, NNW czy Autocasco oraz od kiedy ma obowiązywać polisa

Informacja o cenach składek

Na tej podstawie kalkulator OC dokona kalkulacji składek dla Ciebie. Po chwili otrzymasz informację, ile zapłacisz za OC w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. W ten sposób będziesz mógł szybko dowiedzieć się, która firma jest w stanie zaoferować Ci najtańsze OC na rynku. 

ZOBACZ TAKŻE:  Kalkulator OC - dlaczego warto z niego skorzystać?

Wygodny zakup OC

Ostatni krok to oczywiście możliwość zakupu ubezpieczenia. Nie musisz robić nic więcej – wystarczy, że wybierzesz OC, które jest najtańsze, a następnie dokonasz zakupu. Możesz to zrobić bezpośrednio w kalkulatorze OC – oczywiście z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

Gotowe! 

Możesz już cieszyć się swoim nowym, tanim ubezpieczeniem samochodu. Co ważne, zakupu OC dokonujesz bez wychodzenia z domu – a zatem oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale też czas

Porówneo – porównywarka i agent w jednym

Co sprawia, że Porówneo to najlepszy kalkulator OC, jaki możesz wybrać? Przede wszystkim to, że każda osoba, która jest zainteresowana tanim OC, może skorzystać z bezpłatnej pomocy agenta. Jest ona dostępna na każdym etapie – zarówno podczas wypełniania formularza, jak i wyboru polisy czy jej zakupu. A zatem Porówneo to nie tylko tradycyjny kalkulator, co z pewnością wyróżnia firmę na tle konkurencji. Jeśli poszukujesz kompleksowej obsługi profesjonalnego agenta ubezpieczeniowego, a jednocześnie chcesz skorzystać z wygodnego narzędzia, które pozwala na szybkie znalezienie najtańszego OC na rynku, koniecznie poznaj Porówneo!