Zamknij

Kalkulator OC – dlaczego warto z niego skorzystać?

Materiały partnera
29.09.2021 18:03
Dłonie w trakcie pisania na klawiaturze laptopa
fot. Shutterstock

Niedługo kończy się Twoje ubezpieczenie OC i od pewnego czasu zastanawiasz się nad zakupem kolejnej polisy? Zależy Ci na tym, aby nie przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie auta? Kalkulator OC może Ci w tym pomóc – a nie jest to jedyny powód, dla którego warto z niego skorzystać!

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Na początku wyjaśnijmy, jak dokładnie działa kalkulator OC. Jest to narzędzie, z którego można skorzystać online. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, na przykład komputer lub smartfon. Po uruchomieniu kalkulatora OC należy wypełnić prosty formularz. 

Znajdują się w nim pytania, które dotyczą nie tylko samego pojazdu, ale też kierowcy oraz samego ubezpieczenia. Kiedy zaczniesz wypełniać formularz, szybko zauważysz, że znasz już te pytania. Miałeś okazję odpowiadać na nie podczas zakupu OC w tradycyjny sposób – na przykład w placówce firmy ubezpieczeniowej lub podczas spotkania z agentem. Pytania dotyczą między innymi marki i modelu pojazdu, czasu posiadania prawa jazdy czy daty, od której ma obowiązywać polisa. Wypełnienie formularza zajmuje nie więcej niż kilka minut. 

W kolejnym kroku kalkulator OC dokona szczegółowej analizy Twoich odpowiedzi. Na tej podstawie wyliczy, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych – takich jak Generali, Link4, mtu24 czy Proama. W ten sposób szybko sprawdzisz, który ubezpieczyciel jest w stanie zaoferować Ci najtańsze OC na rynku. 

To jednak nie koniec korzyści. Kiedy już wybierzesz najlepsze OC, będziesz mógł dokonać wygodnego zakupu polisy przez kalkulator. Wystarczy, że klikniesz wybraną polisę i dokonasz płatności. Taki sposób zakupu OC jest bardzo bezpieczny, ponieważ nowoczesne kalkulatory OC posiadają różnorodne zabezpieczenia, które mają chronić klientów. To naprawdę dobra metoda zakupu najtańszego ubezpieczenia OC na rynku!

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC? 

Czas na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania! Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na korzystanie z kalkulatora OC? Powodów jest wiele, a oto niektóre z nich. 

Prosty i szybki sposób na najtańsze ubezpieczenie auta

Bez wątpienia korzystanie z kalkulatora OC to najlepszy i najszybszy sposób na znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC na rynku. Być może miałeś kiedyś okazję samodzielnego poszukiwania taniego OC. Co wtedy robiłeś? Dzwoniłeś do różnych firm ubezpieczeniowych? Spotykałeś się z agentami? A może wypełniałeś wiele różnych formularzy na stronach internetowych ubezpieczycieli? Działania te prawdopodobnie były nie tylko czasochłonne, ale tez nie gwarantowały sukcesu. W końcu mogło okazać się, że wybrałeś ubezpieczenie, które wcale nie było najtańsze!

ZOBACZ TAKŻE: Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

W przypadku korzystania z kalkulatora OC jest inaczej. Tutaj masz pewność, że wybierasz najtańsze OC. Wystarczy, że zapoznasz się z analizą dokonaną przez narzędzie, a szybko dowiesz się, które towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zaoferować Ci najtańsze OC. I to dosłownie w kilka minut – bez spotkań z agentami czy dzwonienia do firm ubezpieczeniowych. 

Możliwość wygodnego zakupu polisy 

To bardzo istotne, aby kalkulator OC pozwalał nie tylko na poznanie cen ubezpieczenia, ale też na zakup polisy. Przede wszystkim otrzymujesz w ten sposób gwarancję ceny, którą wyliczył dla Ciebie kalkulator OC. To również bardzo wygodne – bez wychodzenia z domu dokonujesz zakupu. 

Wystarczy, że wybierzesz najtańsze ubezpieczenie OC – albo inną polisę, która wzbudzi Twoje zaufanie – a następnie klikniesz odpowiedni przycisk, aby kupić OC. Potem wystarczy już tylko dokonać płatności – i gotowe. Po chwili Twoje OC zostanie przysłane na skrzynkę e-mail, a Ty będziesz mógł cieszyć się swoim nowym, tanim ubezpieczeniem samochodu. 

Bezpłatna pomoc agenta ubezpieczeniowego 

Korzystając z kalkulatora OC Porówneo, możesz liczyć również na bezpłatną pomoc wyspecjalizowanego agenta ubezpieczeniowego. Może Ci on pomóc zarówno na etapie wypełniania formularza, jak i podczas wyboru polisy. Agent doradzi Ci, która oferta ubezpieczenia będzie najbardziej korzystna właśnie dla Ciebie. Na pomoc agenta możesz zdecydować się również na ostatnim etapie, kiedy będziesz już dokonywał zakupu polisy. 

To dobra opcja dla osób, które nie miały jeszcze okazji, aby korzystać z kalkulatora OC lub dokonywać zakupu ubezpieczenia przez internet. W końcu Porówneo to porównywarka i agent w jednym – i warto o tym pamiętać! 

Nie czekaj – znajdź najtańsze OC już dziś! 

Niezależnie od tego, czy Twoje OC kończy się już teraz, czy może do końca polisy zostało jeszcze trochę czasu, już dzisiaj możesz sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło zaoferować Ci najtańsze ubezpieczenie OC. W ten sposób zyskasz wiele cennych informacji, a kiedy nadejdzie czas zakupu polisy – będziesz wiedział, co powinieneś robić. Porówneo to jeden z najbardziej docenianych przez kierowców kalkulatorów OC. Najwyższy czas, aby i Ty go poznał!