Zamknij

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Materiały partnera
12.10.2021 10:33
Teczka z ubezpieczeniem samochodowym leży na biurku
fot. Shutterstock

Lada moment kończy się Twoja polisa OC i powoli zaczynasz rozglądać się za nowym ubezpieczeniem samochodu? Zanim skorzystasz z usług dotychczasowego właściciela, chciałbyś sprawdzić, jakie są ceny OC w innych towarzystwach ubezpieczeniowych? Kalkulator OC pozwoli Ci na sprawdzenie wysokości składek u różnych ubezpieczycieli w kilka minut!

Dlaczego warto zdecydować się na najtańsze OC?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że zakres ubezpieczenia OC jest w Polsce regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych – podobnie jak to, że każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania takiej polisy. Oznacza to, że niezależnie od tego, w jakiej firmie wykupisz ubezpieczenie OC i ile zapłacisz za polisę, zawsze otrzymasz identyczną ochronę ubezpieczeniową. W sytuacji, gdy spowodujesz jakąś stłuczkę, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z Twojego OC. I odwrotnie – gdy to Ty będziesz osobą poszkodowaną, odszkodowanie zostanie wypłacone z OC sprawcy. A zatem polisa OC zapewnia ochronę nie tyle ubezpieczonemu, ile osobom, które zostaną poszkodowane przez niego w czasie zdarzenia drogowego. 

Jednocześnie żadna ustawa nie reguluje wysokości składek. Ubezpieczyciele mają więc pełną dowolność w ustalaniu cen OC dla kierowców. W efekcie zdarza się, że ten sam kierowca za ubezpieczenie tego samego auta w jednej firmie może zapłacić 500 zł, a w innej nawet 1500 zł. Tak ogromne różnice w cenach OC powodują, że coraz więcej kierowców decyduje się na poświęcenie swojego czasu na poszukiwanie najtańszego OC na rynku. A przynajmniej jednego z najtańszych. Jak to zrobić? Oczywiście z pomocą kalkulatora OC. 

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC to proste narzędzie, dzięki któremu w krótkim czasie można porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Na samym początku należy wypełnić formularz, w którym pojawiają się pytania dotyczące samochodu, kierowcy czy daty, od której ma obowiązywać polisa. Pytania te z pewnością są dobrze znane każdemu, kto kiedykolwiek kupował ubezpieczenie komunikacyjne, bowiem są one bardzo podobne w przypadku większości ubezpieczycieli. 

Na podstawie udzielonych odpowiedzi kalkulator OC dokonuje wyliczenia wysokości składek w różnych firmach. Dzięki temu kierowca może porównać ceny oraz sprawdzić, w której firmie ubezpieczenie OC będzie najtańsze. Co bardzo ważne, po wybraniu najlepszej oferty kierowca może również dokonać wygodnego i w pełni bezpiecznego zakupu ubezpieczenia bezpośrednio przez kalkulator OC. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Możliwość zakupu ubezpieczenia online to świetny sposób na oszczędność czasu. Nie trzeba bowiem wychodzić z domu i spotykać się z agentem ubezpieczeniowym. Nie ma zatem wątpliwości, że kalkulator OC to najskuteczniejszy sposób nie tylko na tanie OC, ale też na możliwość dokonania wygodnego zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego

Porówneo – porównywarka i agent w jednym

Czujesz, że kalkulator OC może być bardzo przydatnym narzędziem podczas poszukiwania kolejnego ubezpieczenia OC? Jeśli tak, koniecznie poznaj kalkulator OC Porówneo. To nowoczesna porównywarka ubezpieczeń, która cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców. Tym, co wyróżnia Porówneo, jest przede wszystkim bardzo prosty, dobrze dopracowany proces wyboru i zakupu ubezpieczenia, a także możliwość sprawdzenia cen w najlepszych towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce. Co istotne, Porówneo to porównywarka i agent w jednym. Co to oznacza? Otóż kierowcy mogą nie tylko porównać ceny OC, ale też mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy agenta na każdy etapie – podczas wypełniania formularza, dokonywania wyboru OC czy zakupu polisy. Nic dziwnego, że kierowcy w Polsce tak chętnie korzystają z kalkulatora OC Porówneo!

ZOBACZ TAKŻE:  Porównywarka ubezpieczeń OC. Jak to działa?