Zamknij

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Materiały partnera
29.09.2021 12:12
Kalkulator, dokumenty i kluczyki do samochodu leżące na blacie
fot. Shutterstock

Lada moment kończy się Twoje ubezpieczenie OC i powoli zaczynasz zastanawiać się nad tym, jak znaleźć najtańszą polisę? Zależy Ci z jednej strony na pełnej ochronie, a z drugiej na tym, aby nie przepłacać? Poznaj najlepsze sposoby na tanie OC!

Postaw na pakiety ubezpieczeniowe

Wielu kierowców, poszukując taniego OC, decyduje się na zakup pakietów ubezpieczeniowych. Takie rozwiązanie może być bardzo korzystne. Dlaczego? Otóż kierowca, który kupuje w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym nie tylko polisę OC, ale też AC lub NNW, z pewnością może liczyć na dobrą cenę. Oczywiście dotyczy to nie tylko ubezpieczeń komunikacyjnych. Być może warto rozważyć zakup OC u tego samego ubezpieczyciela, u którego ubezpieczasz swój dom lub mieszkanie? 

Warto dokonać zakupu podczas rozmowy z agentem, który jest w stanie zaoferować korzystne zniżki. Dzięki temu można negocjować cenę, a w efekcie – nie tylko zyskać najtańsze OC, ale też atrakcyjną cenę na Autocasco lub inne ubezpieczenie pojazdu. Zdecydowanie warto! 

Bezpieczna jazda to podstawa 

Być może podczas codziennej jazdy nie każdy kierowca się nad tym zastanawia, ale… tak naprawdę to bezpieczna, rozsądna jazda ma największy wpływ na cenę OC. Jak to możliwe? Otóż kierowca po przekroczeniu pewnego wieku za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymuje kolejne zniżki na OC. 

Oczywiście każda firma ubezpieczeniowa ma swoje sposoby naliczania zniżek, jednak z reguły działa to w ten sposób, że za rok bezpiecznej jazdy doliczane jest 10% zniżek. Tak więc kierowca, który może poszczycić się pięcioma latami bezszkodowej jazdy, może liczyć nawet na 50% zniżek na ubezpieczenie. W efekcie można liczyć na to, że za ubezpieczenie OC – na przykład zamiast 1200 zł – zapłaci jedynie 600 zł. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Niektórzy ubezpieczyciele oferują dodatkowe bonusy, na przykład w zamian za instalację aplikacji, która monitoruje sposób jazdy i nagradza rozsądne podejście do prowadzenia samochodu. To ciekawe rozwiązanie dla młodych kierowców, którzy chcą pokazać ubezpieczycielom, że – wbrew powszechnym opiniom – jeżdżą bezpiecznie. 

Kalkulator OC to najlepszy sposób na tanie ubezpieczenie

Od pewnego czasu niezwykle popularne wśród kierowców są kalkulatory OC. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji, aby skorzystać z takiego narzędzia, to najwyższy czas, aby to zmienić. Tym bardziej, że korzystanie z kalkulatora OC nie tylko jest całkowicie bezpłatne, ale też nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Możesz więc – nawet z czystej ciekawości – sprawdzić, ile zapłaciłbyś za OC w różnych firmach ubezpieczeniowych. 

Jak działa kalkulator OC? To naprawdę proste. Na samym początku należy uzupełnić prosty formularz, w którym pojawiają się pytania dotyczące pojazdu i kierowcy. Są one znane każdemu właścicielowi auta, który kiedykolwiek kupował polisę. Pojawiają się tutaj między innymi pytania o markę i model pojazdu, rok produkcji, przebieg czy pojemność silnika. Dodatkowo należy odpowiedzieć na pytania dotyczące ewentualnych szkód, okresu posiadania prawa jazdy oraz daty, od której ma obowiązywać nowe ubezpieczenie. 

ZOBACZ TAKŻE: Porównywarka ubezpieczeń OC. Jak to działa?

Następnie kalkulator OC dokonuje wyliczeń na podstawie uzyskanych danych i przygotowuje informacje na temat tego, jaka będzie cena OC w największych firmach ubezpieczeniowych, takich jak na przykład AXA, Generali czy Proama. Dzięki temu kierowca może łatwo sprawdzić, który ubezpieczyciel jest w stanie zaoferować danemu kierowcy najtańsze OC na rynku. 

Porówneo – porównywarka i agent w jednym 

Nie wiesz, z jakiego kalkulatora OC powinieneś skorzystać? Masz wrażenie, że w internecie jest sporo takich narzędzi? To prawda. Jeśli dotąd nie korzystałeś z kalkulatora OC, koniecznie poznaj Porówneo. To nowoczesna porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych – i nie tylko. Co bardzo ważne, dzięki Porówneo nie tylko wygodnie sprawdzisz ceny ubezpieczenia w różnych firmach przez internet, ale też zyskasz bezpłatną pomoc agenta ubezpieczeniowego. Pomoże Ci on w wypełnieniu formularza, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, a także doradzi Ci, które ubezpieczenie będzie najlepsze dla Ciebie. Brzmi dobrze? Nie czekaj – skorzystaj z kalkulatora OC Porówneo i znajdź najtańsze ubezpieczenie OC!