Zamknij

Jak wybrać najlepsze OC?

Materiały partnera
12.10.2021 10:49
Model niebieskiego samochodu stoi na klawiaturze laptopa
fot. Shutterstock

Szukasz ubezpieczenia OC i zastanawiasz się nad tym, czym kierować się przy wyborze polisy? Nie masz pewności, czy najtańsze ubezpieczenie OC będzie dobrym wyborem? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Czym kierować się przy wyborze polisy OC? 

Zakup najlepszej polisy OC nie zawsze jest prostym zadaniem – nawet dla bardzo doświadczonych kierowców, którzy wielokrotnie kupowali polisę komunikacyjną. Dlaczego? Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych – zarówno bardzo dużych, które dobrze znane są każdemu kierowcy, jak i mniejszych, działających bardziej lokalnie. Jak się okazuje, różnice w cenach OC – nawet dla tego samego auta i kierowcy – mogą być ogromne. Często sięgają one 1000 złotych. A skoro tak, to koniecznie należy zastanowić się nad tym, czym kierować się przy wyborze OC. 

Im niższa cena, tym lepiej – czy na pewno?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do zakupu ubezpieczenia OC. Co bardzo ważne, OC przypisane jest nie do kierowcy, a do pojazdu. A zatem osoba, która ma dwa auta, musi kupić dwie polisy. Jednocześnie zakres OC jest szczegółowo regulowany przez odpowiednią ustawę. Polisa zadziała w momencie, gdy jej właściciel spowoduje stłuczkę. Osoby poszkodowane otrzymają wtedy odszkodowanie z OC sprawcy. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Pytanie jednak jest następujące – skoro zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, to czy można zdecydować się na zakup najtańszego OC na rynku? Zdecydowanie tak – warto jednak dodatkowo wziąć pod uwagę, czy dana firma ubezpieczeniowa cieszy się zaufaniem i czy świadczy usługi wysokiej jakości.

Postaw na ubezpieczenie w zaufanej firmie

To bardzo istotna kwestia, dlatego przed zakupem ubezpieczenia OC warto sprawdzić, czy dana firma ubezpieczeniowa cieszy się dobrymi opiniami wśród kierowców. I nie tylko kierowców – może bowiem okazać się, że firma sprzedaje także ubezpieczenia nieruchomości czy turystyczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku mniej znanych firm ubezpieczeniowych. Jeśli natomiast chodzi o najbardziej znane towarzystwa, jak Generali, PZU czy AVIVA, kierowcy mogą mieć pewność, że jakość usług będzie tutaj na najwyższym poziomie.

Możliwość zakupu ubezpieczenia przez internet

Obecnie dla wielu osób bardzo istotna jest możliwość dokonania zakupu online. Dotyczy to nie tylko ubezpieczenia, ale też wszelkich innych zakupów. Na szczęście obecnie kierowcy nie mają powodów do narzekań, ponieważ nie ma żadnych kłopotów z zakupem obowiązkowego ubezpieczenia samochodu przez internet. Zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC – możliwość kupna polisy online jest bowiem bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem

ZOBACZ TAKŻE:  Kalkulator OC - dlaczego warto z niego skorzystać?

Jak wybrać najlepsze OC – podsumowanie

Jak widzisz, przy zakupie ubezpieczenia warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale też to, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się zaufaniem i czy istnieje możliwość zakupu polisy online. Porówneo to nowoczesny kalkulator OC, dzięki któremu z łatwością znajdziesz najtańsze OC, a wszystkie przedstawione oferty pochodzą wyłącznie z rzetelnych towarzystw ubezpieczeniowych. I co najważniejsze – dzięki Porówneo zakupu polisy dokonasz przez internet. Tanio, wygodnie i bezpiecznie!