Zamknij

Premier podpisał uchwałę w sprawie programu Dostępność+

Olga Papiernik
07.08.2018 13:06
dostępność plus
fot. Mariusz Gaczynski / East News

Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę w sprawie programu Dostępność+. Oznacza to ostatni etap formalności związanych z ustanowienie programu, a tym samym rozpoczęcie etapu jego intensywnej realizacji, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR).

- To wspólny rządowy program, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju jest odpowiedzialne za jego koordynację. Mamy już pierwsze przykłady działań na rzecz dostępności, wkrótce ruszamy z szeregiem nowych inicjatyw, o których informowaliśmy już w lipcu - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Resort podkreślił, że program Dostępność+ to odpowiedź na zmiany demograficzne zachodzące w społeczeństwie - obecnie ok. 12% Polaków tj. 5 milionów obywateli, to osoby doświadczające niepełnosprawności. Według szacunków, nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe trudności z poruszaniem się lub przyswajaniem nowych informacji. 

- Programu Dostępność+ koncentruje się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do potrzeb wszystkich obywateli. To pierwsza próba całościowego ujęcia tematu dostępności w Polsce  - podkreślił Kwieciński.

Program Dostępność+ został przyjęty przez rząd w połowie lipca.

Zobacz także

ISBnews/OP