Zamknij

Emilewicz zapowiada reformę prawa zamówień publicznych

Olga Papiernik
22.02.2018 13:07
Warszawa
fot. Lech Zielaskowski/East News

Plany Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na najbliższy rok obejmują m.in. reformy prawa zamówień publicznych, której celem ma być zwiększenie udziału małych i średnich przedsiębiorców w obrocie kapitału publicznego, poinformowała szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.

"Minister Emilewicz podkreśliła, że po pakiecie 100 zmian dla firm i Konstytucji Biznesu następne działania resortu będą dotyczyć między innymi reformy prawa zamówień publicznych. Jej celem ma być zwiększenie udziału małych i średnich przedsiębiorców w obrocie kapitału publicznego. Zaznaczyła też, że w ministerstwie trwają również prace nad ustawą o prostej spółce akcyjnej" - czytamy w komunikacie resortu poświęconym Gospodarczemu Otwarciu Roku 2018.

Po wejściu w życie flagowej reformy prawa dla przedsiębiorców - Konstytucji Biznesu, tworzącej nowe podstawy ustrojowe dla prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, dopełnieniem zmian będzie praktyczne wdrażanie nowych przepisów na gruncie działania administracji.

- Przedsiębiorcy są tymi, którzy pracującą najciężej dzisiaj w Polsce. To Państwo wypracowują ten dochód, który staje się główną składową budżetu i tworzą najatrakcyjniejsze miejsca pracy – a zatem rolą administracji jest bycie Państwa partnerem i sługą - powiedziała kierując się do przedsiębiorców Emilewicz.

Wśród kolejnych wyzwań dla polskiej gospodarki na najbliższy rok szefowa MPiT wymieniła działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

ISBnews/OP