Zamknij

Byli dyrektorzy Tesco staną przed sądem

Olga Papiernik
02.03.2018 15:17
Tesco
fot. Piotr Kamionka/East News

Brytyjskie Biuro Poważnych Nadużyć Finansowych w piątek oświadczyło, że poprosi o ponowne rozpatrzenie sprawy trzech byłych menedżerów w supermarkecie Tesco, po tym jak pierwsza rozprawa została odwołana, gdyż jedna z osób oskarżonych doznała zawału serca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Pierwsza rozprawa została odwołana, a jury odwołano wcześniej w tym roku po tym, jak Carl Rogberg poważnie zachorował w czasie, gdy miał być wygłaszany werdykt.

Biuro ds. Poważnych nadużyć finansowych (SFO) w krótkim oświadczeniu w piątek podało, że "data następnego przesłuchania zostanie ustalona we właściwym czasie".

Dodano, że został złożony formalny wniosek, na piśmie, do władz sądowych, aby Rogberg, Christopher Bush i John Scouler stanęli w obliczu ponownego procesu.

Wszyscy trzej nie przyznali się do oszustwa i fałszywej rachunkowości, po tym jak wyszło na jaw, że Tesco zawyżało zyski w 2014 r.

Tesco, który jest największym sprzedawcą w Wielkiej Brytanii i trzecią największą na świecie grupą supermarketów, uniknęło prokuratury, ale zostało dotkniętych kwotami w wysokości 2500 milionów funtów (324 miliony dolarów, 263 miliony euro) z tytułu grzywien i kosztów, w tym rekompensat dla inwestorów.

bcp/txw/TESCO/OP