Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak legalnie obniżyć PIT?

11.10.2018 10:18

Przedsiębiorca może wprowadzić do działalności stare prywatne rzeczy i korzystnie je rozliczyć - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

rozliczanie podatku fot. Arkadiusz Ziolek/ East News.

PIT

Jak informuje czwartkowa "Rzeczpospolita", biznesmeni mogą wrzucić w koszty swojej firmy stare, prywatne rzeczy takie jak komputer, telefon, mebel czy samochód i odliczyć kwotę na ich zakup, oszczędzając tym samym na podatku.

- Potwierdza to najnowsza interpretacja fiskusa. Dotyczy przedsiębiorcy, który chce rozliczyć w firmie laptopa, i to po kilku latach od zakupu. Skarbówka nie miała nic przeciwko wprowadzeniu starego komputera do działalności. Zgodziła się też na wrzucenie w koszty ceny z faktury, chociaż laptop sporo już stracił na wartości - podaje gazeta.

Paweł Szymański, doradca podatkowy w kancelarii Asserto podkreśla w rozmowie z "Rz", że - to dobry i legalny sposób na niższy PIT. Jak dodaje, w działalności rozliczymy też droższe rzeczy, np. stary samochód osobowy. Ale jeśli zapłaciliśmy za auto więcej niż 10 tys. zł, trzeba je amortyzować, czyli rozłożyć odpis podatkowy na kilka lat - podaje gazeta.

Rz/PAP/OP

Oceń
Tagi