Zamknij

Premier: wygrywamy wielką batalię z przestępcami podatkowymi

Olga Papiernik
19.01.2018 16:27
Premier: wygrywamy wielką batalię z przestępcami podatkowymi
fot. Marek Maliszewski/East News

- Walka z przestępcami podatkowymi powoduje, że wpływy do budżetu państwa są o kilkadziesiąt miliardów większe, co pozwala inwestować nie tylko w gospodarkę, ale i w społeczeństwo - powiedział w piątek w Ostrołęce premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Szef rządu spotkał się w tamtejszym urzędzie miasta m.in. z kombatantami, samorządowcami, harcerzami, strzelcami kurpiowskimi. Wcześniej premier odwiedził Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych "Senior+".

- To, że państwo polskie dzisiaj stać na finansowanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, że stać nas na finansowanie domu seniora takiego jak ten, w którym byłem przed chwilą, że stać nas na ogromny program społeczny "500plus", dzięki któremu rodziny - głównie w miastach takich jak Ostrołęka (...) - mogły trochę odżyć, to się mogło stać tylko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy i instytucje państwa polskiego zaczęliśmy traktować z szacunkiem, ale też z ogromnym ich użyciem dla celów zbudowania silnej bazy podatkowej w Polsce - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że rząd polski potraktował instytucje państwowe z  - najwyższą powagą - dzięki czemu - wygrywamy wielką batalię z przestępcami podatkowymi, "mafiami vatowskimi".

- Jest rzeczywiście kilkadziesiąt miliardów złotych więcej w naszym budżecie, które pozwalają nam zarówno inwestować w gospodarkę, ale też inwestować w społeczeństwo czyli oddawać pewną elementarną sprawiedliwość naszym seniorom, naszym bohaterom - powiedział.

Premier podziękował kombatantom za walkę o niepodległą Polskę.

- Wasza ofiara, wasza walka o niepodległą Polskę spowodowała, że dzisiaj możemy żyć w niepodległym kraju. Dla mnie ta niepodległość jest największą świętością, największym zobowiązaniem i mogę państwu - w imieniu rządu RP - obiecać, że będziemy robić wszystko, żeby Polska się rozwijała nie tylko jak najlepiej ale i bardziej równomiernie w takich miejscowościach jak te tutaj, na północnym Mazowszu, na Kurpiach - powiedział Morawiecki.

W czasach III RP miałem pełne przekonanie, że coś głęboko jest nie tak, że ludzie, którzy walczą o naszą pamięć, historię, powinni mieć lepsze narzędzia edukacyjne, dydaktyczne i historyczne, żeby o tę pamięć walczyć - dodał premier.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski przypomniał, że trwa budowa w tym mieście Muzeum Żołnierzy Wyklętych. - To wszystko po to, żeby uszanować ludzi, którzy byli przed nami, którzy oddali życie za ojczyznę. Ale też po to, aby tych ludzi, którzy żyją docenić i żeby wreszcie dobrze wychować ludzi młodych - powiedział.

Zwrócił uwagę, że historia Ostrołęki i regionu jest wyjątkowa. - To ziemia, która może nie była bogata i dostatnia, ale zawsze obfitowała w wielkie bohaterstwo ludzi tej ziemi. Chyba we wszystkich powstaniach braliśmy udział, we wszystkich wojnach - mówił.

Po spotkaniu z samorządowcami premier złożył wieńce przed Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego oraz tablicą upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce.

PAP/Marcin Chomiuk, Paweł Żebrowski, Adrian Pezowicz/OP