Zamknij

Szykuje się szereg zmian w ulgach podatkowych

Olga Papiernik
09.12.2017 09:33
Szykuje się szereg zmian w ulgach podatkowych
fot. PAPfoto

- Podwyższona zostanie po raz pierwszy od 15 lat wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku - zapowiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki, pytany w piątek wieczorem w Radiu Maryja o podniesienie wysokości świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

Morawiecki poinformował, że całkowicie zwolnione zostaną z PIT-u stypendia stażowe finansowane przez uczelnie, świadczenia na rzecz emerytów przez ich byłego pracodawcę.

- Ponadto - jak dodał - potrojone będzie zwolnienie dopłat pracodawcy na wysłanie dziecka do żłobka i przedszkola, podwojone zostanie zwolnienie z dopłat pracodawcy do kolonii dla dzieci, rozszerzone zostaną też ulgi rehabilitacyjne, w tym ulga na samochód dla wszystkich niepełnosprawnych, nie tylko 1 i 2 grupy inwalidzkiej.

Morawiecki zaznaczył, że w formie ulg zostaną także ujęte wszystkie dojazdy osób niepełnosprawnych, nie tylko te do lekarzy, oraz utrzymanie psów asystujących dla wszystkich niepełnosprawnych.

- Szereg tego typu ulg i dodatków my właśnie teraz wdrażamy jako część naszego wielkiego programu społecznego, programu PiS. - mówił Morawiecki.

- Polityka społeczna jest i pozostanie najważniejszą częścią naszej polityki, po to w ogóle działamy, dla ludzi, dla rodzin. - dodał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

PAP/Mateusz Roszak/OP