Zamknij

Kosiniak-Kamysz: nie spoczniemy dopóki ustawa ws. "emerytury bez podatków" nie zostanie uchwalona

Olga Papiernik
06.03.2018 10:56
Para seniorów
fot. Bartosz Krupa/East News

- Nie spoczniemy dopóki ustawa ws. "emerytury bez podatków" nie zostanie uchwalona, czy to w tej kadencji parlamentarnej, czy w kolejnej - zadeklarował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Chodzi o projekt PSL ustawy o pomocy państwa dla seniorów, który zmierza do likwidacji obciążenia emerytów i rencistów podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz składką na ubezpieczenie zdrowotne osób pobierających emeryturę lub rentę. Z harmonogramu obrad Sejmu wynika, że pierwsze czytanie projektu ma się odbyć we wtorek wieczorem.

- Dla nas to jest najważniejszy projekt: "emerytura bez podatków". Mamy nadzieję, że jutro wreszcie dojdzie do pierwszego czytania. My nie spoczniemy dopóki ten projekt nie będzie przyjęty, czy to w tej kadencji czy w kolejnej - powiedział lider PSL w programie "Graffiti" w Polsat News.

Podkreślił, że - to jest prosty projekt, ale bardzo potrzebny. Polega na tym, że emeryci, którzy pracowali 30-40 lat, również renciści, którzy z innych powodów nie mogą kontynuować aktywności zawodowej, powinni być zwolnieni z podatków i składek - wyjaśnił Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem - to jest wielka inwestycja i koszty są porównywalne do programu 500+.

Lider PSL zaznaczył, że - nie możemy zapomnieć o naszych rodzicach, dziadkach. Oni zasługują za lata swojej gigantycznie ciężkiej pracy na godną starość. To jest nasze zobowiązanie - przekonywał prezes Stronnictwa.

PAP/OP