Zamknij

Ministerstwo Finansów nadal nie wie jak opodatkować kryptowaluty

Olga Papiernik
20.04.2018 14:05
kryptowaluty
fot. Sputnik/EAST NEWS

Nie będzie opodatkowania kryptowalut podatkiem od czynności cywilno-prawnych (PCC); MF nie odstępuje jednak od opodatkowania tego typu instrumentów, trwają prace legislacyjne w tej sprawie - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Gruza.

- Zdecydowaliśmy się rozpocząć prace nad zmianami legislacyjnymi, które doprowadzą do odstąpienia od podatku od czynności prawnych wobec tego typu instrumentów (kryptowalut-PAP) - powiedział wiceminister. Jak wyjaśnił, w związku tym podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) związanych z kryptowalutami nie będzie pobierany.

- Te rozwiązania legislacyjne, które będziemy opracowywać mają charakter tymczasowy, do czasu wypracowania docelowych regulacji - dodał Gruza.

Jak podał, MF postanowiło w trybie natychmiastowym powołać grupę roboczą, która w konsultacji z przedstawicielami branży kryptowalutowej opracuje możliwie precyzyjne wytyczne do tych wyliczeń.

- W żadnym razie nie odstępujemy od opodatkowania tego typu instrumentów i dochodów na tych instrumentach - podkreślił wiceszef MF.

PAP/Łukasz Pawłowski/OP