Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ukrainiec z amunicją w bagażu chciał polecieć do Warszawy

16.03.2018 10:32
xxx biznes

46-letni obywatel Ukrainy chciał polecieć do Warszawy z amunicją w bagażu podręcznym. Nie miał na nią polskiego zezwolenia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

bagaż podręczny fot. EAST NEWS/ISOPIX U.S.A

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Jak poinformował w piątek st. chor. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli bezpieczeństwa osób i bagaży podręcznych pracownicy Straży Ochrony Lotniska z portu lotniczego w Rzeszowie - Jasionce znaleźli w bagażu podręcznym 46-letniego Ukraińca magazynek z amunicją do pistoletu kaliber 9 mm. Podróżny zamierzał lecieć samolotem kursowym do Warszawy.

- W trakcie czynności ustalono, że obywatel Ukrainy posiada pozwolenie na broń, wydane przez właściwe władze Ukrainy, jednak ważne tylko na terytorium państwa wydającego dokument. Nie posiadał natomiast zezwolenia wymaganego do posiadania broni i amunicji na terytorium Polski - wyjaśnił Zakielarz.

Dodał, że podróżny oświadczył, iż amunicja i magazynek należą do broni, którą posiada w celach ochrony osobistej na Ukrainie.

Zgodnie z procedurą mężczyzna został przekazany wraz z bagażem funkcjonariuszom Straży Granicznej i zatrzymany do czynności procesowych. Po ich zakończeniu zwolniono go, a dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

PAP/Agnieszka Pipała/OP

Oceń