Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy gdzie można iść w kolejną niehandlową niedzielę

17.03.2018 19:13
xxx biznes

Największe galerie handlowe w Warszawie będą otwarte w niehandlową niedzielę. Czynne będą m.in. kluby fitness, kina  i gastronomia - poinformowała JLL . 18 marca to kolejna niedziela z zakazem handlu.

Wiemy gdzie można iść w kolejną niehandlową niedzielę fot. Alex Bocharov/Unsplash

POZNAJ>>> Terminy zakazu niedzielnego handlu

JLL zapytała właścicieli największych galerii handlowych w Warszawie, jakie są ich plany na niehandlowe niedziele. "Wszyscy zadeklarowali, że ich centra będą otwarte w niedziele w standardowych godzinach pracy" – poinformowała dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych w JLL Anna Wysocka.

Jak dodała Wysocka, wśród najemców są tacy, których zakaz handlu nie obowiązuje, dlatego zarządcy i właściciele muszą umożliwić firmom, działającym zgodnie z prawem, normalne funkcjonowanie ich lokali.

Zagłosuj

Czy popierasz zakaz handlu w niedziele?

Co jest otwarte w niedzielę z zakazem handlu

W galeriach czynne będą m.in. lokale gastronomiczne, kawiarnie, lodziarnie, cukiernie, piekarnie, kina, kręgielnie, kluby fitness, sale zabaw dla dzieci, szkoły tańca.

"30 proc. ankietowanych przez JLL galerii handlowych zapowiedziało wydłużenie godzin pracy centrów w piątki i soboty" - dodała Wysocka.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele

Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Przewiduje katalog 32 wyłączeń, np. to, że sklep może być czynny w niedziele, jeśli za ladą stoi jego właściciel. Ponadto zakaz nie będzie obowiązywał m.in.: w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach, w zakładach pogrzebowych, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych, placówkach pocztowych.

Katarzyna Fiuk, Mariusz Polit/PAP/RM

Oceń