UNICEF prosi graczy o wydobycie kryptowaluty dla dzieci w Syrii

02.02.2018 13:15

Starając się zebrać fundusze dla ofiar w Syrii, UNICEF prosi graczy o pomoc w wydobywaniu kryptowalut dla syryjskich dzieci.

UNICEF prosi graczy o wydobycie kryptowaluty dla dzieci w Syrii fot. PAP Foto/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

UNICEF uruchomił Game Chaingers, aby zgromadzić graczy z całego świata i zjednoczyć ich w dobrej sprawie. "Aby wziąć udział w tej operacji, wystarczy zainstalować Claymore, oprogramowanie górnicze" - czytamy na stronie Game Chaingers. "Będziesz mógł zacząć lub przerwać wydobycie, kiedy chcesz, i wygenerować Ethereum w elektronicznym portfelu UNICEF." Jak dotąd UNICEF zebrał niską kwotę 43.49€, ale projekt będzie trwał jeszcze 57 dni.
Internauci, którzy chcą się zaangażować w tę inicjatywę, ale nie dysponują do tego odpowiednimi zasobami, mogą korzystać z bezpośrednich darowizn. UNICEF opublikował adres portfela darowizn Ethereum na oficjalnej stronie Game Chaingers.

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek przekazałeś darowiznę organizacji humanitarnej?

To nie jest pierwszy raz, gdy fundusz humanitarny wyraził zainteresowanie wdrożeniem technologii blockchain w swoich działaniach.

W październiku ubiegłego roku współzałożyciel firmy UNICEF Ventures, Chris Fabian, powiedział, że firma nie zawstydzi się eksperymentować z tą technologią.

Jak podaje TNW - Biorąc pod uwagę, jak popularna jest kryptowaluta i kampanie ICO wśród hakerów, jedynym zmartwieniem może być to, że gromadzenie funduszy dla solidarności w niezmiennej zdecentralizowanej sieci może być kosztownym ryzykiem. Odświeżające jednak jest widzieć projekt, który chce wykorzystać technologię blockchain do celów charytatywnych, ale blockchain nie rozwiąże w magiczny sposób wszystkich problemów tego świata.

Tymczasem wysiłki wydobywcze Game Chaingers będą kontynuowane do 31 marca.

TNW/OP

Oceń