Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Tylko do 20 stycznia trwają zgłoszenia kandydatów

15.01.2019 14:27

Trwają zgłoszenia kandydatów do 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Przedsiębiorców, społeczników i innowatorów można zgłaszać do tylko do 20 stycznia. Radio ZET kolejny raz jest partnerem konkursu.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Tylko do 20 stycznia trwają zgłoszenia kandydatów fot. Nagroda Polskiej Rady Biznesu/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Nagroda Polskiej Rady Biznesu przyznawana jest od 2012 roku. Tym prestiżowym wyróżnieniem honorowane są osoby, które w znaczący sposób wpłynęły na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną.

Jak można zgłosić kandydatury?

Znasz przedsiębiorcę, który swoją wytrwałością i zaangażowaniem osiągnął sukces? Spotykasz działaczy społecznych nieszczędzących czasu na pomoc drugiemu człowiekowi? Pamiętasz o osobach, które w innowacyjny sposób wpłynęły na nasze społeczeństwo?

Te wszystkie kandydatury można zgłaszać w trzech konkursowych kategoriach:

Sukces - przyznawana za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek;

Wizja i Innowacje - opracowanie nowatorskiego i odnoszącego sukcesy produktu, usługi, modelu biznesowego, procesu produkcyjnego lub projektu badawczego;

Działalność Społeczna - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym.

Wystarczy wypełnić do 20 stycznia 2019 roku krótki formularz nominacji zamieszczony na stronie nagrodaprb.pl. Można nominować jedną osobę w jednej kategorii – czyli w sumie 3 osoby. Warto pamiętać, że odpowiednie uzasadnienie nominacji może pomóc osobie nominowanej trafić do grona laureatów.

W formularzu zwracamy uwagę na kryteria, którymi Kapituła Nagrody kieruje się przy wyborze laureatów.

Kto wybiera nagrodzonych?

Kandydatów ocenia 24-osobowa Kapituła Nagrody PRB.

W jej skład wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, Zarząd Polskiej Rady Biznesu, członkowie rodzin Patronów Nagrody – Jana Wejcherta, Andrzeja Czarneckiego i Jana Kulczyka - oraz laureaci ubiegłorocznych edycji.

Kapituła, głosując nad wyborem Laureatów, zawsze stawia sobie za cel zachowanie obiektywizmu i najwyższych standardów oceny Kandydatów.

Na 11 marca zaplanowano ogłoszenie dziewięciu finalistów Nagrody. Natomiast nazwiska laureatów poznamy podczas uroczystej gali 27 maja 2019 roku.

Więcej informacji na stronie nagrodaprb.pl.

RadioZET.pl/PTD

Oceń