Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ponad 888 mln zł wypłacono w ramach programu 'Dobry start'

17.09.2018 11:28
xxx biznes

Samorządy wypłaciły już 888,5 mln zł świadczeń w ramach programu "Dobry Start" do 7 września, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

dziecko w szkole fot. east news

"Do 7 września blisko 64% uprawnionych otrzymało 300 zł świadczenia z programu "Dobry start". Wraz z początkiem roku szkolnego do polskich rodzin trafiło niemal 890 mln zł" - czytamy w raporcie resortu.

Ponad 2,96 mln dzieci otrzymało wsparcie z rządowego programu "Dobry Start". Rodzice złożyli ponad 2,94 mln wniosków, w tym ponad 51% online, podano także.

"Najlepiej z wypłacaniem świadczeń z programu "Dobry start" radzi sobie województwo świętokrzyskie. Tam świadczenie otrzymało 81% uprawnionych. Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie (76%), na trzecim podlaskie (73%)" - czytamy w komunikacie.

300 dobry start

Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Oznacza to, że wsparcie trafi do 4,6 mln uczniów. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wnioski można składać do 30 listopada.

ISBnews/OP

Oceń