Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kuba Wojewódzki zachęca do inwestowania w sieci? „Nie dajcie się nabrać”

11.03.2019 15:18
xxx biznes

Internetowi oszuści wykorzystali wizerunek dziennikarza Kuby Wojewódzkiego, aby uwiarygodnić nowy sposób inwestowania pieniędzy. To nie pierwszy raz, kiedy przestępcy posłużyli się twarzą celebrytów do uwiarygodnienia przestępczej działalności.

Kuba Wojewódzki został wykorzystany przez oszustów. Profit Maximizer fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał serwis stop-oszustom.pl, w internecie pojawił się artykuł o rzekomym promowaniu przez dziennikarza TVN Kuby Wojewódzkiego nowej metody inwestowania pieniędzy. 

„Koncepcja ta jest dość prosta: dajesz przeciętnemu człowiekowi, nawet jeśli nie ma on żadnego doświadczenia inwestycyjnego lub technologicznego możliwość skorzystania z rozkwitu zarabiania online” – przekonują autorzy fałszywego artykułu. Co więcej, opisano w nim scenę z udziałem aktorki Kasi Smutniak, która podczas programu telewizyjnego „Kuba Wojewódzki” miała również przekonywać do nowej metody inwestowania.

Aktorka miała wpłacić wartość 250 dolarów, a „platforma tradingowa zaczęła działać, kupiła tanio, i sprzedała drogo”. „W ciągu trzech minut Kasia z powodzeniem zwiększyła swoje początkowe saldo do 483,18 dolarów” – napisano w artykule.

Fałszywy artykuł o Kubie Wojewódzkim fot. Internet

W tekście, który do złudzenia przypomina internetową stronę „Dziennika Polskiego”, pojawiają się również cytaty Wojewódzkiego, który miał zachęcać do inwestowania metodą „Profit Maximizer”

Na czym ona polega? Po założeniu konta w specjalnym serwisie chętni proszeni są o wpłacenie 250 dolarów, które dzięki kolejnym transakcjom mają przynieść zyski. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że w ten sposób można cokolwiek zarobić.

Do sprawy odniósł się na Facebooku sam Wojewódzki. „Coś takiego grasuje ostatnio w necie. Nie dajcie się nabrać. Aaaaa i dwa słowa do autorów – Idziemy po was (dokładnie trzy) Chcecie zobaczyć jak wygląda Ślepnąc od świateł od kuchni, to zobaczycie” – napisał dziennikarz (pisownia oryginalna).

Kuba Wojewódzki o oszustach

Wcześniej oszuści mieli wykorzystać wizerunki innych celebrytów m.in. Kingi Rusin oraz Piotra Kraśki.

RadioZET.pl/stop-oszustom.pl/PTD

Oceń