Prezes GetBacku zrezygnował

07.05.2018 15:18

 Przewodniczący rady nadzorczej GetBack Kenneth William Maynard, złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej oraz wykonywania czynności prezesa oraz członka zarządu, poinformowała spółka.

getback fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

"Rezygnacja została złożona ze skutkiem natychmiastowym. Jako przyczynę rezygnacji Pan Kenneth William Maynard podał fakt, iż przystąpienie przez zarząd GetBack S.A. do działań związanych z restrukturyzacją emitenta i złożeniem wniosku do sądu o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego powoduje, że w tych okolicznościach sprawami spółki powinni zarządzać lokalni menadżerowie" - czytamy w komunikacie.

17 kwietnia br. rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada Kąkolewskiego z funkcji prezesa oraz ze składu zarządu GetBack. Rada oddelegowała Kennetha Williama Maynarda, przewodniczącego RN, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu oraz członka zarządu GetBack na okres do 15 czerwca. m

GetBack poinformował maja, że złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w ramach procesu wszczęcia restrukturyzacji. Wcześniej GetBack podał, że podjął decyzję o przystąpieniu do prac nakierowanych na sporządzenie dokumentów związanych z restrukturyzacją w "celu potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie, a zakomunikowanych w ostatnich raportach bieżących".

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

ISBnews/OP

Oceń