Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kanał HBO zaprotestował przeciwko tweetowi Trumpa w sprawie sankcji

03.11.2018 13:14
xxx biznes

Kanał HBO, który jest producentem popularnego serialu "Gra o Tron", wydał oświadczenie, w którym wyraził niezadowolenie z użycia przez prezydenta USA Donalda Trumpa symboliki związanej z serialem do promowania sankcji nakładanych na Iran.

donald trump fot. east news

Kanał HBO podkreślił, że nie jest zadowolony z niewłaściwego wykorzystania przez amerykańskiego prezydenta języka oraz obrazu, kojarzących się z "Grą o Tron". Kilka godzin wcześniej Trump umieścił na swoim koncie na Twitterze grafikę przedstawiającą jego osobę wraz z podpisem "Sanctions are coming" ("sankcje nadchodzą") i datą 5 listopada.

Zarówno kompozycja obrazu, jak i czcionka przypominają grafikę wykorzystywaną w reklamach "Gry o Tron". Ponadto napis "Sanctions are coming" jest trawestacją jednego z głównych sloganów serialowych "Winter is coming" ("zima nadchodzi").

HBO podkreśliło, że nie było poinformowane o planie wykorzystania należącej do tego kanału symboliki, sugerując, że jest to nadużycie cudzego znaku towarowego. HBO jest własnością medialnego giganta Time Warner, do którego należy również stacja CNN, oskarżana często przez Trumpa o rozsiewanie fałszywych informacji na jego temat.

PAP/OP

Oceń