Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Flydubai myśli o lotach z Dubaju do kolejnych miast w Polsce

29.04.2018 15:35
xxx biznes

Linia lotnicza flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która z początkiem tego miesiąca rozpoczęła codzienne bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem i Dubajem jest zainteresowana uruchomieniem połączeń z kolejnymi polskimi miastami.

dubaj fot. Roman Logov on Unsplash

Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai powiedział PAP podczas targów Arabian Travel Market, że przewoźnik na razie skupia się na budowaniu swojej pozycji w Krakowie, ale w przyszłości nie wyklucza dalszego rozwoju na polskim rynku.
„Polski rynek lotniczy jest rozległy i różni się od innych w regionie, np. czeskim, gdzie mamy do czynienia z jednym dominującym portem w Pradze. W Polsce znajdziemy szereg lotnisk w różnych częściach kraju o podobnym potencjale” - zaznaczył przedstawiciel dubajskiej linii.
„Na razie skupiamy się na Krakowie, co nie wyklucza tego, że będziemy się rozwijali w przyszłości - z pewnością taki jest nasz plan, dlatego patrzymy na takie lokalizacje jak Gdańsk, Wrocław czy inne miasta” - dodał.
Jeyhun Efendi podkreślił, że flydubai upatruje swojej szansy w tym, że polska gospodarka dobrze się rozwija, w związku z czym coraz więcej ludzi chce podróżować i spędzać wakacje w odległych zakątkach świata.
Codzienne loty pomiędzy Dubajem i Krakowem odbywają się od 8 kwietnia z wykorzystaniem najnowszych Boeingiów 737 MAX 8, które flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie zeszłego roku. Jak podkreślają przedstawiciele przewoźnika, część obsady pokładowej tego połączenia stanowią Polacy.
Linia współpracuje z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwia pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie. Dubaj jest największym portem przesiadkowym na świecie, który w zeszłym roku odprawił 88 mln pasażerów. Można stamtąd podróżować dalej do ponad 200 miejsc, m.in. w Azji, Australii i Afryce.
Flydubai to linia lotnicza powstała w 2009 roku, która posiada sieć połączeń z bazy macierzystej w Dubaju do ponad 90 lokalizacji w 47 państwach na całym świecie. Od rozpoczęcia działalności linia przewiozła ponad 50 mln pasażerów.
Obecnie flota przewoźnika składa się z 61 samolotów Boeing 737 MAX 8 i Boeingów Next Generation 737-800. Plany flydubai na najbliższe lata zakładają powiększenie floty lotniczej do 296 samolotów.
PAP/Rafał Grzyb/OP

Oceń