Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

70-75 mld zł na budowę elektrowni jądrowej w Polsce

15.03.2018 14:47
xxx biznes

Koszt budowy elektrowni jądrowej w Polsce można szacować na 70-75 mld zł, a opracowanie modelu finansowego nie jest sprawą prostą, poinformował minister Krzysztof Tchórzewski.

elektrownia jąrowa fot. East News

- Mówimy tu o kwocie rzędu 70-75 mld zł. Nadal podtrzymuję, że uważam, iż nasze możliwości są na tyle spore, że jesteśmy w stanie temu podołać. Natomiast zrobienie odpowiedniego układu jest bardzo trudne - powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że stara się przekonywać do elektrowni atomowej decydentów, bo - wielu z nich musi zrezygnować z innych rzeczy, żeby realizować ten projekt.

- To, co powiedziałem to, że moim marzeniem jest, by decyzja zapadła do końca marca. Te słowa mają dopingować tych, którzy ze mną współpracują. Poślizg może mieć miejsce. To, że te rzeczy postępują do przodu, to już mnie bardzo cieszy - podsumował minister.

Wcześniej w tym tygodniu podczas panelu na XXV Welconomy in Toruń Tchórzewski mówił, że ma nadzieję na rozstrzygnięcie sprawy budowy elektrowni jądrowej w tym miesiącu. Podkreśla, że elektrownia taka jest zeroemisyjna, a najnowsze technologie są bezpieczne.

W styczniu minister informował, że decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r.

ISBnews/OP

Oceń