Na wyspie palmowej w Dubaju będzie można zjeść polski makaron

17.01.2019 16:08

Polska sieć spaghetterii Makarun Spaghetti and Salad otworzy swój lokal na Palmie Dżamira, słynnej wyspie w kształcie palmy w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to drugi lokal firmy poza granicami kraju. Firma zapowiedziała dalszą ekspansję, nie tylko na rynku Bliskiego Wschodu.

Dubaj. Sieć spaghetterii Makarun otwiera swój lokal na wyspie Palma fot. Konstantin Stepanenko/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sieć Makarun ma ponad 20 lokali w całym kraju, jeden także w Hamburgu w Niemczech.

Jak poinformował w komunikacie współwłaściciel firmy Przemysław Tymczyszyn, umowa na utworzenie spaghetterii w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) została podpisana pod koniec grudnia. Firma liczy, że lokal zostanie otwarty w drugim kwartale tego roku.

Restauracja w Dubaju będzie największym punktem firmy. Powstanie w nowym pasażu handlowo-gastronomicznym wybudowanym na sztucznej wyspie o kształcie palmy, gdzie mieszczą się hotele, centra rekreacyjne i handlowe.

Tymczyszyn poinformował też, że jego firma jest w trakcie negocjacji "masterfranczyzy z naszymi partnerami z Dubaju, która ma dotyczyć wyłączności na naszą markę na obszar całych Emiratów Arabskich i zakłada powstanie w tym kraju kolejnych restauracji".

Sieć chce się nadal rozwijać - jak podaje - prowadzi rozmowy z inwestorami w Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń