Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GetBack zażąda odszkodowania od Deloitte?

17.09.2018 10:11
xxx biznes

Spółka GetBack poważnie rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko swojemu audytorowi, firmie Deloitte - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

GetBack fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

GetBack

"Od wybuchu afery GetBacku Komisja nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła wiele nieprawidłowości, manipulacji i oszustw w księgach windykatora. Tymczasem przez firmę audytorską, która badała dokumenty spółki, nie był podnoszony żaden problem ze sprawozdaniami finansowymi. Obecny zarząd GetBacku, który zerwał właśnie współpracę z Deloitte, rozważa walkę w sądzie o odszkodowanie" - czytamy w "DGP".

"Dogłębnie analizujemy wszczęcie działań prawnych przeciwko poprzedniemu audytorowi. Spółka koncentruje się na odzyskaniu zdolności raportowych i podpisaniu umowy z nowym audytorem - informuje DGP biuro prasowe windykatora" - pisze gazeta.

Tymczasem Deloitte - dodaje "DGP" - przekonuje, że wszystkie czynności związane z rewizją finansową przeprowadził zgodnie z zasadami sztuki.

"Nie zauważyliśmy niczego, co wskazywałoby, że biegły rewident nie dochował staranności i rzetelności zawodowej podczas badania sprawozdania finansowego spółki GetBack - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe audytora. Do możliwości pozwu firma się nie odniosła" - pisze "DGP".

DGP/PAP/OP

Oceń