Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska na szczycie rankingu pod względem wydatków socjalnych

11.10.2018 13:52

Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Polska znalazła się na jego szczycie pod względem wydatków socjalnych - czytamy na portalu "Business Insider".

oxfam fot. AFP/EAST NEWS

Jak zaznaczył portal, organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. "To już druga edycja "Indeksu zaangażowania w zmniejszanie nierówności" (ang. Commitment to Reducing Inequality Index)" - podano.

Oxfam wyjaśniło, że indeks opiera się na nowej bazie danych wskaźników, obejmującej obecnie 157 krajów, która mierzy działania rządu w zakresie wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Według organizacji są to obszary uznane za kluczowe dla zmniejszenia nierówności.

Jak podkreślił "Business Insider", Polska znalazła się na pierwszym miejscu pod względem wydatków socjalnych. "Nasz kraj zajął też 114. miejsce na liście pod kątem opodatkowania. Lepiej wypadliśmy w kategorii praw pracowniczych – tu zajęliśmy 33. miejsce. Ogólnie Polska zajęła 20. miejsce w rankingu na 157 badanych państw" - czytamy.

BI/PAP/OP

Oceń