Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Benefit Systems jednak nie przejmie Calypso Fitness

02.01.2018 10:28
xxx biznes

Benefit Systems złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pismo zawierające wycofanie wniosku z 10 października 2016 r. w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness oraz wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przez prezesa UOKiK w związku ze złożonym zgłoszeniem, poinformowała spółka

Benefit Systems jednak nie przejmie Calypso Fitness fot. Clem Onojeghuo on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Złożenie ww. wniosków jest konsekwencją wygaśnięcia w dniu 31 grudnia 2017 roku warunkowej umowy zobowiązującej sprzedaży akcji Calypso Fitness S.A. z dnia 5 października 2016 r. zawartej przez spółkę zależną emitenta: Fit Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ze spółką Glastonbury Ventures Limited z siedzibą w Limassol oraz panem Mikołajem Nawackim" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd Benefit Systems informuje, iż nadal będzie realizował strategię zapewniania odpowiedniej bazy klubów sportowych dla dynamicznie rosnącej grupy użytkowników kart MultiSport.

27 listopada UOKiK podał, że ma zastrzeżenia dot. przejęcia Calypso Fitness przez Benefit Systems.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

ISBnews/OP

Oceń