Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe

04.12.2017 12:46

Klienci Banku Pocztowego mogą korzystać z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi, podał KIR.

Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe fot. East News

Przelewy natychmiastowe można realizować za pośrednictwem kanałów zdalnych - bankowości internetowej Pocztowy24, Contact Centre oraz poprzez nową cyfrową markę Banku Pocztowego - EnveloBank.

System Express Elixir realizuje przelewy międzybankowe w czasie rzeczywistym, dzięki czemu po wykonaniu przelewu środki trafiają na wskazany rachunek niemal od razu.

- Przelewy Express Elixir stanowią uzupełnienie oferty Banku Pocztowego w zakresie przelewów natychmiastowych. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom kolejne rozwiązanie, które może być dla nich przydatne w realizacji pilnych płatności. - powiedziała dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Ubezpieczeń w Banku Pocztowym Karolina Stefanowicz.

Klienci indywidualni oraz mikroprzedsiębiorcy Banku Pocztowego mogą zlecać przelewy natychmiastowe przez bankowość elektroniczną Pocztowy24, a klienci EnveloBanku przez aplikację mobilną w dni robocze w godzinach 6:00 – 21:30 oraz w soboty w godzinach 6:00 – 20:30. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 20 tys. zł.

- Express Elixir, obecny na rynku od pięciu lat, rozlicza komunikaty płatnicze w trybie ciągłym. Dzięki niezawodności i dopasowaniu do preferencji współczesnego konsumenta, system Express Elixir cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów banków - zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. KIR stale rozwija przy tym funkcjonalność systemu oraz jego zasięg, stąd tak ważne jest dla nas pozyskiwanie kolejnych istotnych graczy operujących na polskich rynku bankowym, do których z pewnością należy Bank Pocztowy. - powiedział dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR Grzegorz Leńkowski.

KIR, powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce jest kluczowym elementem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Za pośrednictwem prowadzonych przez KIR systemów rozliczeniowych Elixir, Express Elixir i Euro Elixir, obsługujących standardowe i natychmiastowe przelewy międzybankowe w złotych oraz krajowe i transgraniczne przelewy w euro, przetwarzanych jest ponad 1,7 mld transakcji rocznie.

ISBnews/OP

Oceń