Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple stawia czoła rosyjskim procesom sądowym przez powolne iPhone'y

17.01.2018 19:16
xxx biznes

Siedem procesów sądowych zostało wszczęte w Rosji, a "setki" tuzinów kolejnych jest w przygotowaniu przeciwko amerykańskiemu gigantowi technologicznemu Apple, który już przyznał się do spowolnienia działania starszych modeli iPhone'a.

Apple stawia czoła rosyjskim procesom sądowym przez powolne iPhone'y fot. OOI JIET on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Wysłaliśmy siedem pozwów do moskiewskich sądów - dwa zostały przyjęte przez sąd w Tverskoy (okręg moskiewski), a do końca tygodnia wyślemy jeszcze trzy, - powiedział Maxime Karpov, reprezentujący firmę prawniczą NLF Group.

Agencja informacyjna Interfax podała wcześniej informacje, że sąd we wtorek wieczorem otrzymał dwa z pozwów, żądających odszkodowania w wysokości 800 000 rubli (około 11 500 USD) od rosyjskiej filii Apple.

Karpow powiedział, że - Jeśli przez kilka dni dotarły do nas setki skarg, to jestem pewien, że w całej Rosji będą tysiące, koncentrujemy się na Moskwie, aby obniżyć nasze koszty, ale nic nie powstrzymuje nas ... aby wdrożyć podobne ruchy na prowincjach.

Apple, w obliczu śledztwa we Francji w sprawie "planowanego spowolniania" swoich smartfonów, z nowym modelem wydanym co roku, przyznał w ubiegłym miesiącu, że celowo spowalniało działanie starszych modeli.

Zagłosuj

Czy posiadasz iPhone'a?

Firma przeprosiła i obiecała, że zrekompensuje wymianę baterii w niektórych telefonach. Było to wynikiem nacisku, jaki niektórzy użytkownicy iPhone'a wywarli na Apple, słysząc w wiadomościach o nieuczciwym traktowaniu swoich klientów i zmuszaniu ich do aktualizacji sprzętu.

or-apo/gmo/cw/jh/OP

Oceń