Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

900 mln zł pożyczki dla KGHM Polska Miedź

01.12.2017 10:51
xxx biznes

Zarząd KGHM Polska Miedź wyraził zgodę na zawarcie umowy niezabezpieczonej pożyczki na kwotę 900 mln zł z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), poinformowała spółka.

900 mln zł pożyczki dla KGHM Polska Miedź fot. Agencja Gazeta

 - Środki pozyskane w ramach udzielonej pożyczki zostaną przeznaczone na sfinansowanie realizowanych przez spółkę projektów inwestycyjnych mających na celu modernizację procesu produkcyjnego, jak i dostosowanie istniejących procesów do zmieniających się warunków górniczych w celu poprawy wydajności, jak i utrzymania ciągłości produkcji oraz implementację rozwiązań dotyczących aspektów środowiskowych. - czytamy w komunikacie.

Umowa zostanie zawarta na okres 12 lat. Okres dostępności pożyczki wynosi 22 miesiące od daty jej zawarcia. Pożyczka zostanie wykorzystana w maksymalnie 4 transzach, każda transza w wysokości co najmniej 225 mln zł. Dla każdej z transz pożyczki spółka posiada opcję wyboru waluty ciągnienia zł, euro lub USD oraz oprocentowania stałego lub zmiennego, podano również.

Jednocześnie zarząd KGHM Polska Miedź informuje, że 11 grudnia 2017 roku zaplanowane jest podpisanie umowy.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 r. grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

ISBnews/OP

Oceń