Zamknij

Primark w Polsce szuka 250 pracowników. Ile można zarobić?

30.07.2019 15:17
Primark Warszawa. Praca. Ile można zarobić? Ceny. Galeria Młociny
fot. fokke baarssen/Shutterstock (ilustracyjne)

W Warszawie zostanie otwarty pierwszy w Polsce sklep sieci Primark. Poszukiwanych jest 250 nowych pracowników. Sprawdziliśmy zarobki oraz ceny produktów z krajów, gdzie Primark jest już dostępny. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, który został założony pół wieku temu w irlandzkim Dublinie, działa obecnie w 12 krajach.

Sieć zapowiedziała wejście również na polski rynek. Popularność sklepów polega na oferowaniu bardzo szerokiego asortymentu - od odzieży po wyposażenie domu - w niskich cenach.

Jakie są ceny w Primarku?

Jest to uzależnione od kraju, w jakim sprzedaż prowadzi sieć. 

Zobacz także

Na przykład czarny biustonosz push-up w słoweńskim Primarku (pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej) kosztuje 5 euro (około 21 złotych) - tyle samo w Niemczech i Holandii - a w w brytyjskim 4 funty (ok. 19 zł).

Męskie jeansy typu skinny w Wielkiej Brytanii kosztują 14 funtów (ok. 66 zł), w Słowenii, Francji, i Holandii 18 euro (ok. 76 zł). Natomiast różowy ręcznik w rozmiarze XL w brytyjskim Primarku to wydatek 11 funtów (ok. 52 zł), a w Hiszpanii 13 euro (ok. 55 zł).

Ile można zarobić w Primarku?

Według portalu Glassdoor.com, asystent sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii może liczyć na około 7 funtów na godzinę, w Hiszpanii - 5 euro (ok. 21 zł), a w Holandii 11 euro (ok. 47 zł). 

Z kolei sprzedawca we Francji może zarobić 864 euro miesięcznie (ok, 3,7 tys, zł), w Niemczech pomiędzy 1 a 2 tys. euro (od ok. 4,2 do ok. 8,5 tys. zł), a w Portugalii - pomiędzy 498-535 euro (od ok. 2,1 do ok. 2,2 tys. zł).

Według "Raportu płacowego 2019" opracowanego przez firmę Hays, średnie zarobki sprzedawcy w branży odzieżowej w Polsce to 3 tys. zł brutto na pełen etat (minimalnie 2,4 tys. zł, a maksymalnie 3,5 tys. zł).

Zobacz także

Primark w Polsce

Pierwszy sklep Primarka w Polsce ma powstać w Galerii Młociny w Warszawie. W lipcu tego roku podpisano umowę na zajęcie przestrzeni w obiekcie, który w maju został oddany w ręce klientów.

Primark w Warszawie zajmie 5,7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na dwóch piętrach. Z tego ponad połowa – 3,66 tys. mkw. – to powierzchnia handlowa.

Od września Primark rozpocznie w Polsce rekrutację ponad 250 pracowników. Potrzebni są m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Glassdoor.com/