Zamknij

Poczta Polska sparaliżowana. Nie da się odbierać, ani nadawać listów

22.11.2019 14:09
Poczta Polska. Awaria. Nie da się nadawać ani odbierać listów
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

Poczta Polska zmagała się z awarią systemu informatycznego obsługującego klientów. W efekcie nie dało się odebrać ani nadawać listów. Awaria została usunięta w sobotę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Od piątkowego poranka nie działały placówki Poczty Polskiej w całym kraju – informowali słuchacze Radia ZET.  Najprawdopodobniej, awaria systemu informatycznego wystąpiła we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w kraju.

Zobacz także

Na profilu Poczty na Facebooku użytkownicy sygnalizowali problemy z wysyłką. Poczta jednak nie odpowiadała na forum na ich pytania z uwagi na „dane wrażliwe”. Zapytaliśmy biuro prasowe Poczty o powody awarii i termin jej usunięcia.

z uwagi na problemy z systemem informatycznym obsługującym klientów, nasze placówki działały w ograniczonym zakresie. Dotyczyło to głównie obszaru nadawczego.  Utrudnienia dotyczą np. przyjmowania przelewów oraz listów poleconych i przekazów pieniężnych. Możemy natomiast wydawać przesyłki awizowane, przeznaczone do wydania w placówkach.

informuje Poczta Polska

"Przepraszamy klientów za niedogodności, obecnie w części placówek system już funkcjonuje prawidłowo, intensywnie pracujemy nad całkowitym usunięciem awarii" - dodaje biuro prasowe. 

Zobacz także

W sobotę narodowy operator pocztowy poinformował o usunięciu awarii. "Placówki pocztowe, które są dziś (sobota 23 listopada - przyp. red.) czynne realizują wszystkie usługi. Przepraszamy klientów za wczorajsze niedogodności spowodowane awarią informatyczną" - napisała na Twitterze Poczta Polska.

RadioZET.pl