Zamknij

eKatalogi - sklep internetowy dla administarcji publicznej

Olga Papiernik
01.12.2017 13:09
eKatalogi - sklep internetowy dla administarcji publicznej
fot. LinkedIn Sales Navigator on Unsplash

Elektroniczna Platforma Katalogów Produktów eKatalogi (http://www.ekatalogi.uzp.gov.pl/ ) to bezpłatna internetowa platforma zakupowa dla administracji publicznej, na której można dokonywać zakupów spośród ofert na produkty i usługi wystawione przez wykonawców. Zamawiający mogą dzięki niej udzielić zamówienia o wartości do 30 000 euro, a w przypadku zamawiających sektorowych do kwoty 418 tysięcy euro.

Rejestracja na Platformie eKatalogi daje możliwość wejścia na rynek zamówień publicznych, wart ponad 34 mld zł w 2016 roku.

Aktualnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 350 zamawiających - w tym ministerstwa, urzędy wojewódzkie i marszałkowskie, jednostki samorządowe, szkoły, przedszkola i ośrodki opieki zdrowotnej. Wzrost liczby zamawiających zarejestrowanych na platformie i wykonawców prezentujących swoją ofertę ułatwi obu stronom działanie i pozwoli na zwiększenie konkurencyjności oferty. Wykonawcy mogą prezentować swoje produkty i usługi w 55 kategoriach w ponad 300 naborach, między innymi na usługi szkoleniowe, audytorskie i podatkowe, meble i akcesoria biurowe, komputery i oprogramowanie, urządzenia i produkty medyczne, znaki drogowe czy flagi. Istotne jest, że korzystanie z Platformy eKatalogi jest w pełni bezpłatne - ani za wystawienie ofert ani za zrealizowanie transakcji nie są naliczane żadne opłaty.

Platforma eKatalogi jest wyposażona w szeroki system wsparcia użytkowników.

W dni powszednie w godzinach 8:30 - 15:30 czynna jest infolinia, na której można uzyskać informacje dotyczące działania eKatalogów, indywidualne wsparcie przy procesie rejestracji, zamieszczania produktu bądź usługi i realizowania zamówienia. Zarejestrowani już na platformie użytkownicy mają również dostęp do chatu oraz formularza kontaktowego, udostępnionego w zakładce ,,skontaktuj się z helpdeskiem''.

Uzupełnieniem wsparcia technicznego jest oddana do dyspozycji użytkowników wersja demonstracyjna eKatalogów. Na stronie demo.ekatalogi.uzp.gov.pl przejść można całą procedurę kupna bądź sprzedaży bez żadnych zobowiązań po to, by zapoznać się w pełni z możliwościami, jakie daje to narzędzie.

Urząd Zamówień Publicznych przygotował filmy instruktażowe prezentujące działanie platformy od rejestracji do zawarcia transakcji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi zarówno zamawiających, czyli jednostki administracji publicznej kupujących na platformie, jak i dla wykonawców którzy chcą prezentować swoje produkty bądź usługi. Są one dostępne na stronie Urzędu https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/projekty/projekt-ekatalogi

Platforma eKatalogi: www.ekatalogi.uzp.gov.pl

Urząd Zamówień Publicznych/PAP/OP