Zamknij

Wybory 2020. Postulaty gospodarcze Mirosława Piotrowskiego

17.06.2020 19:41
Mirosław Piotrowski. Program wyborczy 2020 - gospodarka
fot. Krzysztof Radzki/East News

Waloryzacja 500 plus, dopłaty dla rolników i „rozsądna” polityka energetyczna. Jaki plan na gospodarkę ma Mirosław Piotrowski, kandydat na prezydenta?

Wybory prezydenckie odbędą się w tym roku 28 czerwca. Ze względu na pandemię koronawirusa wybory będą organizowane zarówno w sposób korespondencyjny, jak i w tradycyjnie – w lokalach wyborczych. Polacy wybiorą głowę państwa spośród 11 kandydatów.

O fotel prezydenta stara się m.in. Mirosław Piotrowski, założyciel Ruchu Prawdziwa Europa. Polityk słynie z konserwatywnych poglądów w sferze społecznej. Jaki ma plan na gospodarkę?

Mirosław Piotrowski. Jaki plan na gospodarkę ma kandydat Ruchu Prawdziwa Europa?  

Z opisu na stronie internetowej kandydata wynika, że Piotrowski opowiada się za obniżeniem podatków. Jak czytamy, polityk deklaruje, że będzie pilnować, by nowe daniny nie zostały wprowadzane. Taką deklarację złożył także podczas debaty prezydenckiej już w maju.

Zobacz także

Enigmatycznie wypowiada się na temat ochrony środowiska. Jak czytamy, Piotrowski jest za rozsądkiem klimatycznym, ale „nie jest grabarzem polskiego górnictwa”.

Polityk pytany w mediach o dalsze losy programu 500 plus odparł, że jest za utrzymaniem i cyklicznym waloryzowaniem świadczenia.

Zobacz także

Mirosław Piotrowski i zainicjowany przez niego Ruch Prawdziwa Europa słynie z promowania konserwatywnych wartości. W programie ugrupowania czytamy o ochronie polskiej wsi. Piotrowski opowiada się za dopłatami dla rolników na poziomie europejskim. Polityk chce także „demontażu dyktatu wielkich zagranicznych wielkopowierzchniowych sieci handlowych na polskim rynku”. Dzięki temu polscy producenci mogliby sprzedawać polskie produkty w konkurencyjnych cenach.

Zobacz także

A co ze wspieraniem polskiej gospodarki przez imigrantów zasilających rynek pracy? „Oczekujemy, że goście odwiedzający Polskę i prowadzący u nas działalność biznesową uszanują porządek prawny i kulturowy polskiego domu” – czytamy w programie.

Kim jest Mirosław Piotrowski?

Mirosław Piotrowski urodził się w 1966 roku w Zielonej Górze. Jest historykiem, nauczycielem akademickim i politykiem. Jego kariera polityczna związania jest z Ruchem Prawdziwa Europa i reprezentacją w Parlamencie Europejskim. Piotrowski rozpoczął karierę polityczną w Brukseli w 2004 roku. Wówczas został europosłem z ramienia Ligi Polskich Rodzin, a pięć lat później z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W 2018 założył partię Ruch Prawdziwa Europa. W kwietniu 2020 roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Piotrowskiego jako kandydata w wyborach prezydenckich.

RadioZET.pl