Zamknij

Nie ma chętnych na kupno mBanku? Inwestorzy wycofują się

18.02.2020 09:25
mBank. Kolejni inwestorzy wycofują się ze złożenia oferty kupna
fot. Shutterstock/BalkansCat (ilustracyjne)

Credit Agricole nie złoży Commerzbankowi oferty na przejęcie mBanku – donosi „Rzeczpospolita”. W czyje ręce trafi niemiecki bank?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Francuski bank Credit Agricole nie zainwestuje w niemiecki bank, co oficjalnie potwierdził prezes francuskiej spółki Philippe Brassac.

Bank był zaliczany do jednego z największych potencjalnych kupców. Gazeta dodaje, że z inwestycji wycofał się także  austriacki Erste Group. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika też, że francuski BNP Paribas także nie złoży oferty na mBank.

Zobacz także

W artykule przywołano doniesienia niemieckiego dziennika  „Frankfurter Allgemaine Zeitung". Zachodnia prasa mówi o mniejszym zainteresowaniem kupnem mBanku, co może doprowadzić do tego, że Commerzbank odłoży transakcję.

Kto z potencjalnych kupców zostaje w grze?

„Rzeczpospolita” pisze, że wśród chętnych nadal są m.in. kontrolowane przez państwo PKO BP i PZU z Pekao oraz amerykański fundusz private equity Apollo Global Management.

Zobacz także

Commerzbank ogłosił zamiar sprzedaży udziałów w mBanku we wrześniu 2019 roku. Uzyskane pieniądze mają być przeznaczone na restrukturyzację firmy: koszty redukcji miejsc pracy i zamykania oddziałów.

Utworzony w 1986 r., mBank (pierwotnie BRE – Bank Rozwoju Eksportu) jest czwartym bankiem uniwersalnym w Polsce pod względem aktywów oraz piątym według kredytów netto i depozytów na koniec czerwca 2019 roku. Bank obsługuje 5,6 miliona klientów detalicznych i 25,0 tys. klientów korporacyjnych w Polsce oraz niemal 938 tysięcy klientów w Czechach i na Słowacji.

RadioZET.pl/PAP/”Rzeczpospolita”