Zamknij

Bank Pekao zainteresowany kupnem mBanku? Jest wstępna oferta

21.01.2020 14:51
mBank na sprzedaż. Bank Pekao zainteresowany ofertą
fot. Shutterstock/Robson90 (ilustracyjne)

Niemiecki Commerzbank ogłosił, że zbierze oferty dotyczące kupna mBanku. Na rynku pojawili się nowi inwestorzy, a wśród nich – bank Pekao.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Polski bank Pekao i amerykański fundusz inwestycyjny Apollo Global Management miały złożyć wstępne oferty w sprawie zakupu mBanku – podał portal Cashless powołując się na dane agencji Bloomberg.

Wcześniej właściciel mBanku, niemiecki Commerzbank poinformował, że zbierze oferty kupna banku. Serwis informuje, że takie oferty miał złożyć m.in. bank Pekao, a niewykluczone, że dołączy do niego inny polski bank – PKO.

Zobacz także

Commerzbank ogłosił zamiar sprzedaży udziałów w mBanku we wrześniu 2019 roku. Uzyskane pieniądze mają być przeznaczone na restrukturyzację firmy: koszty redukcji miejsc pracy i zamykania oddziałów. Utworzony w 1986 r., mBank (pierwotnie BRE – Bank Rozwoju Eksportu) jest czwartym bankiem uniwersalnym w Polsce pod względem aktywów oraz piątym według kredytów netto i depozytów na koniec czerwca 2019 roku. Bank obsługuje 5,6 miliona klientów detalicznych i 25,0 tys. klientów korporacyjnych w Polsce oraz niemal 938 tysięcy klientów w Czechach i na Słowacji.

Zobacz także

Commerzbank jest głównym udziałowcem w akcjonariacie mBanku. Utworzony w 1986 r. mBank jest czwartym bankiem w Polsce pod względem aktywów oraz piątym według kredytów netto i depozytów na koniec czerwca 2019 roku.

RadioZET.pl/Cashless.pl/Bloomberg