Zamknij

Orlen ruszył z produkcją. Żele antybakteryjne pojawią się stacjach

13.03.2020 13:50
Żele antybakteryjne. Gdzie kupić?
fot. Daniel Obajtek/Twitter, Piotr Opoka/Shutterstock (ilustracyjne)

- Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym, którego produkcję rozpoczęła w tym tygodniu spółka Orlen Oil z Grupy Orlen, jest już w drodze do Agencji Rezerw Materiałowych - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Duży popyt na płyny do dezynfekcji w związku z koronawirusem przerósł producentów.  Śródków antybakteryjnych brakuje w drogeriach, sklepach i w aptekach. Spółka Orlen zadeklarowała, że dołączy do produkcji i będzie sprzedawać żele antybakteryjne pod własnym szyldem.

Spółka właśnie wypuściła na rynek, na razie medyczny, pierwszą serię produktu. Żele wyrabiane są w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, została wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Jak zapewniła spółka, w przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje paliw PKN ORLEN oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych. 

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca tego roku produkcja sięgnie prawie 2,5 miliona litrów produktu

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Jak czytamy w komunikacie spółki, obecne moce produkcyjne zakładu Orlen OIL w Jedliczu to 750 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5-litrowych.

Zakład ten zajmuje się na co dzień produkcja płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. Teraz wytwarza także żele do dezynfekcji.

Zobacz także

Wsparcie w obliczu epidemii koronawirusa w Polsce zadeklarowała też Grupa KGHM. Spółka zajmująca się produkcją miedzi poinformowała, że zajmie się wytworzeniem środków dezynfekujących dla szpitali, urzędów i firm.

To czas wyzwań, ale też szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski 

– podkreśla prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński

Koronawirus w Polsce

Do tej pory 61 osób zostało zarażonych koronawirusem. Jedna osoba zmarła. Rząd zdecydował o tymczasowym zamknięciu szkół i ośrodków kultury i rekreacji.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/mat.pras