Zamknij

Kaufland wprowadził nowe godziny otwarcia sklepów

02.04.2020 11:44
Kaufland. Nowe godziny otwarcia marketów
fot. Sorbis/Shutterstock (ilustracyjne)

Z powodu stanu epidemii Kaufland zdecydował się zmianę godzin otwarcia swoich marketów. Zmiany obowiązują od piątku 3 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Kaufland ogłosił zmiany w godzinach pracy dyskontów, kiedy rząd wprowadził nowe obostrzenia podczas stanu epidemii. Wśród nich znalazły się m.in. godziny dla seniorów (10-12) w punktach handlowych oraz maksymalnie trzech klientów na jedną kasę sklepową.

Kaufland. Nowe godziny otwarcia

Od 3 kwietnia 2020 sklepy Kaufland są czynne w godzinach 6-24. "Ponadto w kilku naszych lokalizacjach rozważamy sprzedaż całodobową" - podało biuro prasowe Kaufland Polska.

Zobacz także

W godz. 6-22 otwarte będą markety w Olsztynie i Suwałki. Z kolei w godz. 6-23 działać będą markety w Bielsku Podlaskim, Kwidzyniu, Sochaczewie, Turku i Żarach.

Sklepy, w których sprzedaż alkoholu prowadzona jest tylko do godziny 22:00 są w Mysłowicach, Nowym Sączu, Ostrowie Mazowieckim i Świdniku.

Z kolei markety, w których sprzedaż alkoholu prowadzona jest tylko do godziny 23 są w Biłgoraju, Bytomiu, Chorzowie (ul. Kościuszki i ul. 3 Maja), Gorzowie Wielkopolskim, Mińsku Mazowieckim, Puławach i Piotrkowie Trybunalskim.

Sieć Kaufland również dostosowała się do zaleceń rządowych podczas stanu epidemii. W godz. 10-12 codziennie seniorzy mogą zrobić zakupu bez obaw, że spotkają więcej klientów. Jeśli w danym markecie jest 10 kas, to jednocześnie zakupy może robić do 30 osób.

Biedronka czynna całą dobę. „Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie”

Przed wejściem do każdego z marketów znajdują się jednorazowe rękawiczki, które muszą ubrać klienci przed rozpoczęciem zakupów. Klienci muszą od siebie zachować odległość co najmniej 2 metrów. Zalecane są również płatności elektroniczne. 

Z kolei pracownicy Kauflanda mają do dyspozycji przyłbice na twarz oraz chronią się za płytami z pleksi przy kasach. 

Zobacz także

RadioZET.pl