Zamknij

iPhone 12 czeka na premierę. Jakie ceny?

07.10.2020 18:02
iPhone 12. Premiera. Kiedy? Cena?
fot. DenPhotos/Shutterstock (ilustracyjne)

iPhone 12 zostanie zaprezentowany oficjalnie 13 października. Apple potwierdził datę swojej najnowszej konferencji technologicznej. Co wiadomo o nowych modelach smartfonów z jabłuszkiem i ile będą kosztować?

iPhone 12 to najnowsza seria smartfonów od amerykańskiego giganta technologicznego Apple. Premiera nowych modeli zazwyczaj odbywała się w połowie września, jednak ze względu na pandemię koronawirusa przesunięto ją o kilka tygodni. 

We wtorek media branżowe dostały zaproszenie na wydarzenia organizowane przez Apple 13 października o godz. 19 czasu polskiego. Transmisja z wydarzenia jest planowana na stronie Apple.com oraz w mediach społecznościowych. Eksperci rynku mobilnego nie mają wątpliwości, że własnie wtedy zostanie zaprezentowana nowa linia iPhone'ów. Co wiadomo o nowych smartofnach?

iPhone 12. Modele i specyfikacja

Według portalu branżowego Macrumors.com, Apple zaprezentuje w przyszłym tygodniu cztery nowe modele smartfonów: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

Zobacz także

Różnić się będą od siebie, poza ceną, wielkością wyświetlacza i rozmiarami. Podstawowa wersja iPhone 12 zostanie wyposażony w ekran o wielkości 5,4 cala, iPhone 12 Max i Pro o wielkości 6,4 cala, a iPhone 12 Pro Max 6,7 cala. Każdy z modeli będzie mógł się pochwalić wyświetlaczami w technologii OLED.

Za wydajność nowych modeli ma odpowiadać 6-rdzeniowy procesor A14, debiutujący w układzie iPhone'ów. Każdy z nowych smartfonów od Apple ma korzystać z łączności 5G, która w kolejnych krajach wypiera technologię LTE. 

Według Macrumors.com baterie w najnowszych iPhone'ach będą miały pojemność od 2227 mAh (prawdopodobnie w iPhone 12) po 2775 mAh (iPhone Pro i Max) i 3687 mAh (iPhone Pro Max).

W wersji podstawowej nowy iPhone 12 ma posiadać kamerę z dwoma obiektywami, a w pozostałych modelach - trzema. W każdym ze smartfonów mają one pozwalać zrobić zdjęcia do 64 megapikseli. Z kolei przedni aparat ma dawać 12-megapikselowe fotografie. Pamięć wewnętrzna nowych modeli pomieści od 64 do aż 512 GB danych (w zależności od modelu).

Zobacz także

Rozczarowani za to będą fani sprzętów Apple, którzy przyzwyczaili się do podstawowego wyposażenia nowych iPhonów. W pudełku z najnowszymi smartfonami ma się znaleźć tylko kabel ładujący. Ładowarkę czy bezprzewodowe słuchawki trzeba będzie dokupić osobno. 

iPhone 12. Cena

Koszt najnowszych smartfonów Apple podaje oficjalnie podczas konferencji zapowiadającej nowy model. Jednak serwis Macrumors.com prognozuje, że w podstawowej wersji iPhone 12 będzie kosztował 649 dolarów (ok. 2,4 tys. zł).

Z kolei iPhone Max - 749 dolarów (ok. 2,8 tys. zł), Pro 999 dolarów (ok. 3,8 tys. zł) i Pro Max 1099 dolarów (ok. 4,1 tys. zł). Ceny smartfonów od Apple różnią się w zależności od danego rynku. Dlatego należy się spodziewać, że będą one inne niż te np. w Stanach Zjednoczonych.

RadioZET.pl/