Zamknij

iPhone 12. Premiera smartfona od Apple jeszcze w 2020 roku?

14.01.2020 12:45
iPhone 12. Kiedy? Smartofny mają obsługiwać sieć 5G
fot. Denys Prykhodov/Shutterstock (ilustracyjne)

Jesienią 2020 roku firma Apple zaprezentuje najnowszy model iPhone. Według mediów branżowych, smartfon ma w pełni obsługiwać sieć 5G.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Według Ming-Chi Kuo, specjalisty produktów Apple, jeszcze w tym roku gigant technologiczny z USA ma zaprezentować najnowszy model iPhone'a.

Ma on w pełni obsługiwać sieć 5G, co do tej pory było domeną smartfonów z zainstalowanym systemem operacyjnym Android. 

iPhone 12. Co nowego?

Według Kuo modele pracujące na falach milimetrowych (mmWave) i zakresie częstotliwości powyżej 6 GHz mają być dostępne na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Korei i Wielkiej Brytanii.

Opcja 5G ma być niedostępna w krajach, gdzie jeszcze najnowszy standard transferu danych jeszcze nie został uruchomiony.

Zobacz także

Z kolei inny analityk produktów Apple'a Mehdi Hosseini podkreślił, że szybciej - już we wrześniu 2020 roku - pojawią się w sprzedaży iPhone'y z pasmem 6 GHz. Z kolei obsługujące mmWave - mają trafić do salonów w grudniu 2020 roku lub styczniu 2021 roku.

Na czym polega różnica? Portal Telepolis.pl podkreślił, że częstotliwości sub-6 GHz są wykorzystywane przez standardy WiFi 2,4 i 5 GHz, Bluetooth i sieci LTE (w Polsce są to pasma z zakresu od 800 MHz do 2,6 GHz). Model iPhone'a z takimi częstotliwościami ma mieć zbliżoną prędkość danych do LTE, ale z mniejszymi opóźnieniami w komunikacji.

Zobacz także

Z kolei fale milimetrowe są obecnie wykorzystywane przez radary i łączność satelitarną. Zapewniają znacznie szybszą prędkość przesyłu danych, ale za to ze słabszym zasięgiem. 

Branżowy portal 9to5mac.com spekuluje że, na jesieni tego roku Apple zaprezentuje cztery nowe modele iPhone'ów. Mają mieć przekątną ekranów OLED od 5,4 do 6,7 cala. 

Ostatnie zaprezentowane modele smartfonów od Apple to iPhone 11, którego premiera odbyła się we wrześniu 2019 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/macrumors.com/telepolis.pl