Zamknij

Eko Słodziaki w Biedronce. O co chodzi w tej akcji?

04.06.2020 12:54
Eko Słodziaki w Biedronce. Od kiedy? Ile kosztuje książka?
fot. Shuttestock/ Alexa_Space/mat.pras

Biedronka wykorzysta znane klientom tej sieci Słodziaki do wsparcia organizacji ekologicznych. Nowa akcja rusza już 5 czerwca.

Eko Słodziaki to nowa akcja Biedronki. 5 czerwca, z okazji Światowego Dnia Środowiska w sklepach pojawi się książka o Słodziakach „w wersji eko”.

Dochód ze sprzedaży książki za symboliczną złotówkę zostanie przekazany na rzecz organizacji proekologicznych.

Eko Słodziaki w Biedronce. Sieć rozdaje książki dla dzieci

Biedronka organizuje kolejną akcję promocyjną z wykorzystaniem Słodziaków. Jak czytamy w komunikacie sieci, od 5 czerwca, czyli od dnia ustanowionego przez ONZ Światowym Dniem Środowiska, w ramach promocji można nabyć książkę o słodziakach za złotówkę.

Warunkiem jest zrobienie zakupów za minimum 149 złotych. Regularna cena książki to 9,99 zł.

Zobacz także

„Eko Słodziaki” – to nowa propozycja od Biedronki, z której dzieci nauczą się o tym dlaczego smoki bywają mniejszym strachem niż SMOG. Co zrobi pszczółka Pola, gdy wpadnie w pułapkę zastawioną przez nieuważnego spacerowicza, czy gdzie segregujemy śmieci po udanym pikniku na łonie natury 

– czytamy w komunikacie sieci

Książka ma promować pożyteczne nawyki wśród dzieci i przypomnieć o zasadach dbania o środowisko. Co więcej, każda złotówka wydana na książkę zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska, organizatora akcji Czyste Tatry.

Edukacja najmłodszych poprzez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych 

– mówi Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka

RadioZET.pl/mat.pras