Zamknij

Tarcza 5.0. ZUS przypomina o deklaracjach rozliczeniowych

30.10.2020 13:23
Zwolnienie z ZUS- terminy
fot. Grabowski Foto/shutterstock (ilustracyjne)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o ważnym terminie dla przedsiębiorców wnioskujących o zwolnienie ze składek. Tylko do końca miesiąca mogą składać deklaracje.

Tarcza branżowa, czyli tarcza 5.0 przewiduje zwolnienie z ZUS dla sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji i wystaw.

Warunkiem otrzymania takiego zwolnienia jest złożenie deklaracji rozliczeniowych do ZUS do 31 października.

ZUS o zwolnieniu ze składek: mija ważny termin

- 31 października jest ostatnim dniem, w którym przedsiębiorcy muszą przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe, jeżeli chcą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień  i wrzesień w ramach Tarczy 5.0 - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Taką możliwość daje im tarcza branżowa adresowana do turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji i wystaw. Rozliczenie się z urzędem w terminie to tylko jeden z warunków umożliwiających trzymiesięczne zwolnienie z ZUS.

Zobacz także

Ze zwolnienia z ZUS skorzystają ci przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed 30 czerwca 2020 roku i odnotowali przynajmniej 75-proc. straty w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2019 roku. Aby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za trzy miesiące należy przekazać do ZUS dokumenty rozliczeniowe najpóźniej do końca października.

Niestety zauważyliśmy, że przedsiębiorcy i firmy zapominają o terminowym przekazaniu informacji. Złożenie dokumentów rozliczeniowych na czas jest bardzo ważne, ponieważ spóźnienie w tym przypadku będzie oznaczało brak możliwości skorzystania ze zwolnienia. Takie są wymogi ustawowe 

rzecznik ZUS Paweł Żebrowski

ZUS przypomina, że takie dokumenty można złożyć za pośrednictwem PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych).

RadioZET.pl/mat.pras