Zamknij

Tarcza 6.0 i zwolnienie z ZUS. Zbliża się termin złożenia deklaracji

29.12.2020 18:04
Zwolnienie z ZUS. Deklaracje do końca roku
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o obowiązku złożenia deklaracji rozliczeniowych przez tych przedsiębiorców, którzy zostali zwolnieni z ZUS.

Zwolnienie z ZUS to jeden z głównych elementów tarczy 6.0 dla przedsiębiorców poszkodowanych przez lockdown. Urząd przypomina o obowiązku rozliczenia się ze składek.

- Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za listopad, w ramach tarczy antykryzysowej 6.0, powinni do końca roku złożyć deklaracje rozliczeniowe - przypomina rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Zwolnienie z ZUS. Deklaracje tylko do końca roku

Złożenie dokumentów rozliczeniowych w ZUS do końca 2020 roku jest warunkiem skorzystania ze zwolnienia ze składek za listopad, co przewiduje tarcza 6.0.

Zobacz także

Bardzo ważne jest to, aby przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tego zwolnienia, złożyli dokumenty rozliczeniowe. Firmy, które tego nie zrobią do końca tego roku nie otrzymają zwolnienia z opłacania składek za listopad 

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski

Rzecznik ZUS w rozmowie z PAP poinformował, że spora grupa beneficjentów nowej tarczy jeszcze wywiązała się z obowiązków sprawozdawczych. Deklarację musi złożyć ponad 70 tysięcy płatników. Dodał, że tacy przedsiębiorcy otrzymali informacje na Platformie Usług Elektronicznych o tym, że ZUS nie odnotował przekazania wymaganych dokumentów.

ZUS dodaje, że przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowy biznes oraz małe firmy mogą przekazywać dokumenty rozliczeniowe z wykorzystaniem aplikacji e-płatnik dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

RadioZET.pl/PAP