Zamknij

Nawet 1400 osób straci pracę w Santander Bank Polska

Piotr Drabik
01.02.2019 09:10
Zwolnienia w Santander Bank Polska. Pracę do końca roku straci 1400 pracowników
fot. Mateusz_Szymanski/Shutterstock (ilustracyjne)

Jest zapowiedź zwolnień grupowych w banku Santander. Do końca roku pracę straci 1400 pracowników w polskim oddziale hiszpańskiego giganta finansowego. W rezultacie bank ma zaoszczędzić do 90 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Santander jest jednym z największych banków w Polsce. Według danych z trzeciego kwartału ubiegłego roku zatrudniał on 10 975 pracowników (o prawie 600 mniej niż w 2017 roku). Władze hiszpańskiego banku postanowiły jeszcze zmniejszyć te statystyki.

W wydanym w czwartek komunikacie zarząd Santander Bank Polska S.A. poinformował o zawarciu „porozumienia określającego zasady zwolnień grupowych ze wszystkimi działającymi organizacjami związkowymi”.

Zobacz także

Dodano, że strony zgodziły się na kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych. Podobnie jak warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom.

Zwolnienia grupowe zaplanowano od lutego 2019 do 31 grudnia 2019 roku i obejmą maksymalnie 1 400 pracowników.

Santander szacuje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia na około 70-90 mln zł. „Z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa restrukturyzacyjna w księgach rachunkowych banku” – poinformowano w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD