Zamknij

Tesco zwolni prawie 900 pracowników. Powód? Likwidacja sklepów

01.09.2020 14:40
Tesco ogłasza zwolnienia
fot. Shutterstock/ Mohd Hafizan bin Ilias (ilustracyjne)

Tesco zwolni 899 pracowników – poinformował portal Wiadomościhandlowe.pl. Sieć ogłosiła zwolnienia grupowe w związku likwidacją sześciu hipermarketów.

Tesco w najnowszym komunikacie poinformowało o planowanym zamknięciu e-sklepu. Sieć potwierdziła też likwidacją 6 hipermarketów.

Brytyjska sieć w związku ze zmianami ogłosiła zamiar przeprowadzenia w Polsce zwolnień grupowych, które obejmą łącznie maksymalnie 899 osób.

Tesco zwolni prawie 900 osób

Tesco zamyka niektóre placówki i rezygnuje z e-zakupów. W najnowszym komunikacie czytamy, że sklep internetowy czynny będzie dla klientów tylko do końca października.

Zobacz także

Cytowany w komunikacie dyrektor Zarządzający Tesco Polska Martin Behan skomentował, że zarówno likwidacja e-sklepów, jak i sześciu hipermarketów ma związek z przejęciem znacznej części biznesu przez duńską grupę Salling. Taką transakcję bada obecnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

-Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów – mówił Martin Behan.

Zobacz także

Behan zapewnił, że sklepy stacjonarne pozostają otwarte, zaś jeszcze przez dwa miesiące można będzie korzystać z e-sklepu. Wyjątkiem jest sześć hipermarketów, które zostaną zamknięte z dniem 31 października.

Chodzi o hipermarket w Warszawie przy ul. Połczyńskiej, w Bielsku- Białej przy ul. Warszawskiej, w Opolu przy ul. Ozimskiej, w Łodzi przy ul. Widzewskiej, w Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej i w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Kaliskiej.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/mat.pras